Chp'li Çiğli Beldiye Başkanı Chp'den Aday Adayı olmuş Kadın...
Taner Kılıç

Taner Kılıç

Chp'li Çiğli Beldiye Başkanı Chp'den Aday Adayı olmuş Kadın Başkan Yardımcısını Sürdü

24 Ekim 2014 - 08:24

Çiğli Belediye Başkanı Hasan ARSLAN ,Başkan Yardımcısının makam aracına el koyup, Belediye hizmet binasındaki odasını boşaltarak Veteriner İşleri Müdürlüğüne sürülmesi talimatını verdi.Sözde Başkan Yardımcılığı görevini Veteriner Müdürlüğünde yani gözden ve merkezden uzak bir yerde yapmasını emretti.

Oysaki Çiğli Belediyesinde KOÇ dışında 5 adet Başkan Yardımcısı görev yapıyor  bunların hepsi halen makam aracı kullandığı gibi odaları  Belediye hizmet binasında bulunmakta. Sadece Fen İşleri sorumlusu Başkan Yardımcısı şantiyede bulunuyor…..

Tülin KOÇ olay sonrası raporlu olduğu için kendisine ulaşamadık..Yaptığımız araştırmalara göre olaylar şöyle gelişti;

 

14 Yıldır Çiğli Belediyesinde Başkan Yardıcılığı Görevini yürüten Tülin KOÇ görevinden istifa ederek 2014 Yerel seçimlerinde Çiğli Belediye Başkan aday adayı olmuştu.Aday adaylığı süresince Çiğli Halkı tarafından sevilen ve saygı gören KOÇ parti tüzüğüne uygun  güzel bir seçim kampanyası yürüttü. Belediye Başkan Adayı olarak atanamayınca atanan Başkan Hasan ARSLAN’a destek verdi ve Haziran ayında  ilgili yasa gereğince görevine geri döndü.                                              

Belediye çalışanları ve Çiğlili partililerden aldığımız bilgilere göre Hasan ARSLAN Başkanlık koltuğuna oturduğu ilk günden beri  aday adaylık sürecinde kendisine rakip olarak yarışan Tülin Koç ile sürekli uğraştı.

Önce Kadın Başkan Yardımcısı aylardır hiçbir şekilde görevlendirilmeyerek pasif  bırakıldı…

Çiğli de gerçekleşen İşçi eyleminde Belediye hizmet binasının camı kırılmıştı .Bu olayın ertesi günü Başkan Yardımcısını odasına çağıran Hasan ARSLAN ‘’Emniyete gidip işçileri şikayet edeceksin’’ dedi bunu kabul etmeyen Tülin KOÇ a tehdid ve hakaret etti odada bulunan Meclis üyeleri olaya şahit oldu ve  konu basına yansıdı…

Başkanın talimatı ile Belediye işçileri başkanlık makamına çağırılarak Tülin KOÇ’un  özel facebook hesabından yaptığı görüşmeler ve mesajların dökümü alındı.

Başkan Yardımcısına hiçbir haber verilmeksizin Sekreteri ve şöförü değiştirildi.Hasan ARSLAN yeni işe aldığı yeğenini Tülin Koç’un sekreteri olarak görevlendirdi…..

Belediyede çalışan Müdürler ve İşçiler,İşçi temsilcileri defalarca ‘’Tülin Koç ile görüşmeyin odasına gitmeyin zaten yetkisi yok diyerek’’ bizzat Hasan ARSLAN tarafından tehtid edildiği İddaa ediliyor.

Hasan Arslan bir çok defa Tülin KOÇ'un partililer ve Meclis üyeleri tarafından ziyaret edilmesinden rahatsız olduğunu sohbet  ortamlarında dile getirdi.

17 Ekim Cuma günü Makam aracı elinden alınan KOÇ,Çiğli merkezden uzak Aydınlık evlerde bulunan  Veteriner işleri Müdürlüğüne Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi oysaki Veteriner İşlerinde çalışanlarla yaptığımız görüşmede müdürlüklerinin başka bir Başkan Yardımcısına bağlı olduğunu öğrendik.

 

Şimdi Sayın Başkana ve CHP'li yetkililerine sormak istiyorum .Kadın partiliye bu kadar değer veren ve bunu her fırsatta dile getiren Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bu gelişmelere ne diyecek…….     

YORUMLAR

  • 0 Yorum