Kızılay Web Banner 120X600
Taner Kılıç

Taner Kılıç

[email protected]

CHP'de Aday Adayı Bolluğu…

06 Aralık 2023 - 00:46

31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçim için hazırlıklarını sürdüren CHP'de aday adaylarının başvuruları da devam ediyor.

Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) aday adaylığı başvuru süreci 21 Kasım’da başlamıştı. Partinin Merkez Yönetim Kurulu’nda alınan kararlar doğrultusunda aday adayları 21 Kasım-28 Kasım arasında adaylık başvurusu yapabilecekti. Partinin aldığı yeni karara göre ise başvuru süresi 5 Aralık’a kadar uzatılmıştı.

Sanırım Türkiye genelinde en çok aday adaylığı başvurusu İzmir’den yapıldı. Şu ana kadar toplam başvuruların sayısı 11 Büyükşehir olmak üzere 277 başvuru yapıldı.
En çok başvurulan ilçeler ise Urla, Buca, Karşıyaka, Foça, Menderes, Bayraklı ve Balçova ilçelerinden yapıldı.

En az başvurulan ilçeler ise Kınık, Bayındır, Selçuk, Çeşme, Beydağ, Kiraz ilçelerinden yapıldı.

İşte Aday adayı olan kişilerin listesi:

Büyükşehir Belediye Aday Adayları: Tunç Soyer, Buğra Gökçe, Tacettin Bayır, Abdül Batur, Atilla Sertel, Olgun Atila, Musa Çam, Dr. Cemil Tugay, Yüksel Çakmur, Nagehan Erbatmaz, Hikmet Şengezer.

İlçe Aday Adayları:

Aliağa: Barış Eroğlu, Ümit Devran, Çağatay Güç, Sabaş Dağdeviren, Burak Uçar, İbrahim Doğangül, Erol Güngör, İlker Özer, Osman Murat

Balçova: Fatma Çalkaya, Gülten Bilgi, Ergin Akman, Türabı Çelebi, Ebru Şimdi, Zülküf Mermut, Hüseyin Naz, Semra Aksakal Kayacan, Onur Yiğit, Münir Sirhan Özen, Muharrem Dayanç, Banu Gençkan, Aygül Eryılmaz, Mehmet Akman, Yiğit İstanbul, Rojda Emre, Ahmet Heptercan, Hüseyin Çorlu, Engin Sönmez

Bayındır: Hamir Kırkıcı, Şükrü Süreroğlu, Davut Sakarsu, Bekir Gündoğdu

Bayraklı: Serdar Sandal, Cindi Canpolat, Kerim Özer, Yeşim Tekoğlu, Hüseyin Kırmızı, Samed Tekin, İsmail Sarı, Barış Erel, Murat Haluk Öncel, Songül Gök, Emir Cömert, Erdal Aksünger, Sadrettin Arda, İrfan Önal, Jale Karasu, Münir Demir, Ulaş Aydın, Zehra Ongun.

Bergama: Mustafa Özuslu, Osman Selim Tok, Ali Bor, Prof. Dr. Tanju Çelik, Selma Cilban

Beydağ: Feridun Yılmazlar, Süleyman Vasfi Şentürk

Bornova: Mustafa İduğ, Ender Kırmızı, Ercan Kâhya, Ömer Eşki, Güney Temiz, Nusret Doğan Albayrak, Bülent Çetinkaya, Onur Koçanalı, Hüseyin Ünal, Serhat Sökmen, Helil Kınay, Ferdan Çiftçi, Ethem İnal, Mestan Uğur Bağışlar

Buca: Erhan Kılıç, Serkan Kalmaz, Mehmet Zeki Karaoğlu, Barış Özreçber, Mürüvvet Suatoğlu Balcılar, Ercan Tatı, Fecri Fikret Çelik, Hacer Taş Gültepe, Görkem Duman, Erdal Şahin, İlhan Dal, Ali Hıdır Uludağ, Zekiye Seda Sönmez, Şehri Tuğcular, Mustafa Oktay Korkmaz, Mehmet Refa Demir, Mehmet Süne, Umut Orkun Uğraş, Ayten Karadağ, Merve Doğan Gürsel, Suat Nezir, Taner Şanlı, Berk Hızlıateş

Çeşme: Ekrem Oran, Muhittin Dalgıç, Onur Saatli, Dolunay Onur, Hakan Kerman

Çiğli: Hasan Arslan, Erdal Mansuroğulları, Gürbüz Bal, Tolga Çobanoğlu, Yaşar Sert, Tevfik Alyanak, Mert Özcan, Nesrin Erdoğan, Derya Özmen, Alihan Yıldız, Orhan Akıncı, Süleyman Karadağ, Cemal Doğan, Özgür Erdoğan, Güven Dursun, Niyazi Arslan

Dikili: Adil Kırgöz, Saygın İkiz, Gökmen Ulu, Aydan Parlaklar, Kıdem Tatik, Levent Bozkurt, Mesut Özmenay, Yener Akpınar, Mustafa Tosun, Gazi Akıncı, Kemal Doyuran

Foça: Fatih Gürbüz, Bahadır Koçak, Gökhan Demirağ, Baran Gezmiş Yıldırım, Tülin Koç, Filiz Taçbaş, Kerem Ziya Yangöz, Saniye Fıçı, Yavuz Efe, Hasan Bahtiyar Akpınar, Gürol Türkmen, Muzaffer Karayılanoğlu, Ömer Faruk Tunca, Ayşe Yurdagül, Günal Biçer, Gökalp Müstecaplıoğlu, Yasemin Çiçek, Ömer Babadağ, Hakan Barçın

Gaziemir: Halil Arda, Hakan Süvari, Nevin Mutlu, Meliha Yaman Yurdagül, Yüksel Demirsoy, Deniz Danışman, Oktay Bilgin, İlhan Özköse, Ali İhsan Erdenilgen, İsmail Hakkı, Çağrı Şırdancı, Ünal Işık, Yasin Ergül, Önder Keskin, Sadık Dinler, Umut Tekin

Güzelbahçe: Mustafa İnce, Nilay Kökkılınç, Uğur Yelekli, Ozan Parlar, Yaşar Türemiş, Onur Erinç, ferda Demirbaş, Altan İnanç

Karabağlar: Muhittin Selvitopu, Heval Savaş Kaya, Bedri Serter, Ceyhan Kayhan, Kadir Sinan, Can Ersoy, Şakir Başak, İnan Demirkıran

Karaburun: İlkay Girgin Erdoğan, Bülent Çumçum, Serdar Hamza Yasa, Kazım Yerinli

Karşıyaka: Atilla Baysak, İsfihan Naki, Uğur Yıldırım, Birgül Sural Üner, Serpil Eslek, Hamdullah Akgül, Kemal Mustafa Bilen, Hasan İkat, Serdar Aktop, Murat Aydın, Buket Mertoğlu Gürpınar, Şener Akdemir, Tamer Kamber, Ali Genç, Murat Akdeniz, Serdar Yavaşoğlu, Nurşen Balcı, Anıl Feroğlu, Ahmet Diker, Seyit Ahmet Akyüz, Ülkümen Rodoplu, Ali Yaramışlı, Semra Aksu, Tolga Çilingir, Emine Çağatay, Saadet Çağlın, Nurgül Uçar Akdağ

Kemalpaşa: Rıdvan Karakayalı, Mehmet Türkmen, Ahmet Cemil Balyeli, Arzu Külahçıoğlu, Erol Pektaş, Metin Aras, Ahmet Özken, Talat Özışık

Kınık: Ahmet İnanlı, Ebru Okay, Sema Bodur

Kiraz: Nasuh Coşkun, Musa Yiğen

Konak: Nilay Kökkılınç, Mustafa Düzyol, Özgür Kaplan, Ali Yılmaz, Hacer Foggo, Alaattin Kurt, Özgür Kurt, Muhsin Kurt, Nilüfer Çınarlı, Derya Tüzen, Turgay Bozoğlu, Özgün Utku

Menderes: Erkan Özkan, Mustafa Kayalar, Mustafa Akın, Çağrı Çiftçi, Şenol Çöker, Güler Mutlu Yılmaz, Haydar Topaç, Adnan Kavur,İlkay Çiçek, Aşkın Güner, İlker Alkız, İsmail Karabel, Bahadır Alpaz, Ahmet Pala, Hasan Yücel Kara, Turgut Gümüşoğlu, Sezen Şen, Mesut Taşdemir, Ayşegül Demir, Fatma Ekicioğlu, Erdoğan Yalçın, Özkan Yıldız

Menemen: Ömer Güney, Halil Karaman, Deniz Karakurt, Tahir Şahin, Şenol Öğütlü, Arif Karagöz, Ali Kemal Elitaş, Dilek Aksoy, Adil Acar, Erdoğan Çınar

Narlıdere: Ali Engin, Serdar Kolay, Celal Yıldız, Ergin Demir, Mutlu Kenanoğlu, Gökhan Bal, Esengül Kaleli, Dolunay Bayer, Erman Uzun, Fulya Alçay, Erkan Karasu, İnanç Nurlu, Gürsel Özgür, Hakan Kılıç, Hayrettin Çiftçi

Ödemiş: Mehmet Eriş, Erdem Boyacı, Bekir Keskin, Sema Bilgi, Özay Kaptan, Mustafa Turan, Seçkin Dabak, Engin Öztürk

Seferihisar: İsmail Yetişkin, Mehmet Sami Tuğral, Aydın Güney, Berkhan Parlak, Deniz Karabacak, Hayri Sarıtepe, Köksal Yıldırım, Mehmet Gürhan Özata, Mustafa Levent Aşçıoğlu, Sefer Topçu, Senem Gürer Solak, Tuğba Kılıçkaya, İsmail Türker Çınar

Selçuk: Filiz Sengel Ceritoğlu, Şerafettin Budak, Hasan Uysal

Tire: Necat Bozkurt, Ayten Gülsever, Şenol Sardoğan, Ahmet Küçükler, Murat Özhan, Hayati Okuroğlu, Ali Doğu

Torbalı: Mithat Tekin, Övünç Demir, Efe Yakkan, Mahmut Yıldız, Sıla İlgi Akkaş, Yıldırım Baytekin, Yıldız Sivrikaya

Urla: Cem Fadıl Bozkurt, Cem Tağluk, Ekrem Tok, Seyfettin Şen, Sergenç İneler, Şafak Sol, Bülent Onat, Aytül Tokgözlü, Kemal Ay, Zeynep Altıok, Caner İnel, Ahmet Bahri Yalaz, Bektaş Köse, Salih Demiryürek, Burak Ulamışlı, Hakan Alabalık, Hakan Yiğit, Şeniz Vural, Ferda Sarıyer, Selçuk Balkan, Mert Kaya, Naim Balcı, Emre Kaya, Meltem Mete Hasanefendi, Erdoğan Uyan, Sibel Uyar, Hakan Gündüz, Mehmet Ali Fırat, Serdar Gündoğan, Bener Karagedikli, Bülent Köklü, Sadiye Çelik Karamelek, Şebnem İştar Özdemir, Mustafa Karasakal, Bayram Anu, Emek Atlas, Mustafa Günay, Mehmet Faruk Altınkılıç, Lal Denizli, Hakan Özbadur, Şehrazat Mercan, Oya Aypak Dişbudak, Bülent İlhan, Umut Ergül, Açelya Öralay, Ertan Certel

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum