İzmir'in Çöpünü Deniz'e Dökelim O Zaman….
Taner Kılıç

Taner Kılıç

İzmir'in Çöpünü Deniz'e Dökelim O Zaman….

05 Şubat 2020 - 12:01

Merhaba sayın okuyucular sizlere çöp ile ilgili bilgiler vermek istiyorum….
Malumunuz İzmir’in çöpleri yıllardır Çiğli’ye dökülüyor ve artık bundan sonra Çiğli çöp depolamada artık yerersiz ve bundan dolayıda artık başka bir bölge seçilmesi gerekiyor.

Dün Çiğli meclis toplantısında konuşan AK Parti Grup Başkan Vekili Hüsnü Boztepe Menderes’e yapılması planlanan katı atık entegre bertaraf tesisi üzerinden örnekler vererek Çiğli’nin yıllardır çöp noktasında hizmet verdiğini hatırlattı.

Boztepe flaş çıkışlar yaparken maddi anlamda ilçe belediyesinin pay alması gerektiğini vurguladı. Aksi takdirde yolu kapatarak kamyonların geçişini engelleme eylemine imza atmalarının kaçınılmaz olduğunu ifade etti.Şimdi ben sormak istiyorum oraya çöp dökülmesin buraya çöp dökülmesin peki bu çöp nereye dökülecek denizemi dökülsün.

Menderes belediye başkanı Mustafa Kayalar ise bu konuda sesi hiç çıkmıyor karşıda çıkmıyor niye bizim ilçeyi seçtiniz diye sesi hiç çıkmıyor…

Önümüzdeki günlerde Ak Parti İzmir milletvekili Atilla Kaya ise bir sert açıklama yaparak Mustafa Kayalar’ı eleştirmişti.

Milletvekili Atilla Kaya eleştirisinde başkan  Mustafa Kayalar’a tepki gösterdi; "Menderes kasaba değildir, kasaba politikacısı tarzıyla yönetilmez. Zübük siyasetle, yalanla ve dolanla bu işler yürümez. Menderes’in Belediye Başkanı ya Menderes’e ve Menderesli hemşehrilerimizin hakkına sahip çıkar ya da oturduğu koltuğu boş yere işgal etmeyip çeker gider" dedi.

Bence bu konuda bir zahmet Başkan Mustafa Kayalar çıkıp konuşsun Menderes halkını savunsun savunmaya yapmayacaksa daha çok eleştiri alır Menderes halkının gözünden düşer…
Benden söylemesi…       
                            
Kalın Sağlıcakla….
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum