Taner Kılıç

Taner Kılıç

[email protected]

Bu Duyarlılık Alkışlanır Elbet…

07 Mayıs 2021 - 01:24

Merhaba sayın okuyucular sizlere pandemi döneminde verilen cani gönülden destek veren birinden bahsetmek istiyorum bahsettiğim kişi elbette İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer…
Başkan Soyer sosyal medyadan paylaştığı duyuru ile İzmirli hemşehrilerinden zor durumda olanlar için yardım kampanyası başlattı.
Yayınladığı mesajında;
İzmirli Kardeşlerim;           
Geçtiğimiz yıl bizim için zor geçse de dayanışmanın en güzel resmini siz çizdiniz.
Bu bayram da esnafımıza destek, zorda kalan vatandaşlarımıza nefes olalım. Bakkallarımızda, kasaplarımızda borçlu İzmirli bırakmayalım.
İzmir Dayanışması her zaman yaşasın.
Başkan Tunç Soyer ilk iş olarak 3 mahalle bakkalındaki dar gelirli vatandaşların veresiye defterlerini kapatarak hem vatandaşlara hemde esnafa destek olmuş oldu.
İzmirliler ise bu davranışından dolayı başkan Tunç Soyer’e teşekkür ederek diğer belediye başkanları ve siyasilerden’de bu kampanyaya destek vermelerini istedi.Bunun dışında İzmir Büyükşehir Belediyesi…
-İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal destek çalışmaları kapsamında bayram öncesi 50 bin haneye toplam 25 milyon lira nakit yardımı yapacak.
-Kooperatiflerden alınan ürünlerin yer aldığı 10 milyon 500 bin lira tutarındaki 30 bin koli ile Halkın Bakkalı aracılığıyla 6 milyon lira değerindeki 60 bin gıda kolisi de ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.
-Çocukların sağlıklı gıdadan mahrum kalmaması için yürütülen Süt Kuzusu projesi kapsamında 46 milyon 800 bin liralık süt dağıtılacak.
-Ramazan ayı boyunca 400 bin kişiye dağıtılacak iftar yemeği için İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin miktar ise 9 milyon lira.
-Pandemi nedeniyle iptal edilen büyük konserlerin 1.5 milyon liralık bütçesi, Başkan Tunç Soyer'in talimatı ile zor durumdaki İzmirli sanatçılara destek organizasyonlarında kullanılıyor.
-Konut dışı tarifedeki su abonelerinden alınmayan katı atık bedelleri sayesinde 16 milyon liralık bir miktar İzmirlilerin cebinde kaldı.
-Metropol dışındaki kahvehane esnafına 500 bin liralık maddi destek, zor durumdaki esnafa 1 milyon lira tutarında 10 bin gıda kolisi, seyyar gevrekçilere ve çiçekçilere 1'er milyon liralık destek de Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal yardım paketinde yer alıyor.
İzmir Büyükşehir Belediyesi 90 milyon lirası önümüzdeki 3 ayı kapsamak üzere yıl boyunca sosyal desteklere 183 milyon lira kaynak ayırmış oldu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum