Sercan Çetin

Sercan Çetin

[email protected]

Birileri güzel işlere imza atıyor

07 Nisan 2022 - 14:57

Ülke olarak yardımlaşma, dayanışma ve kardeşlik gibi değerleri pekiştirerek insanların huzur, mutluluk ve barış içinde yaşamalarına vesile olan Ramazan ayına erişmiş olmanın sevincini yaşıyoruz. 
Manevi dünyamızda önemli bir yere sahip olan bu mübarek ayda dayanışma duygusunun ön plana çıktığını görmekteyiz. Yunus Emre ne de güzel söylemiş; '' Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz'' diye.. İşte bu manada yapılan iyilikler kardeşlik bağımızı güçlendiriyor.  Bugün sosyal medya da örneklerine rastladık. Onlardan bir kaçını sizler için paylaşmak istiyorum. 

                                     
Başkan Günaydın bizleri şaşırtmadı

AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın mesela.. Ramazan ayının ilk gününü dolu dolu geçirdi.
Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Günaydın, eskiden çat kapı ziyaretlerinin yapıldığı o paylaşımcılık günlerini bizlere hatırlattı. Günaydın yaptığı paylaşımda,’’ Ramazan ayının ilk iftar bereketini ve sevincini, Atatürk Mahallemizde Lezgin Eliş ile kıymetli ailesinin evine konuk olarak yaşadık.

Rabbim dualarımızı ve oruçlarımızı kabul, Torbalı’mıza değer katan birlik ve beraberliğimizi daim eylesin.’’ Notunu düştü.

Kardeşliğin, birliğin ve beraberliğin dayanışma örneklerinin sergilendiği bu günlerde kör ve vurdumduymaz olmayan vicdanlı yöneticilerin söz ve davranışlarını görmek bizleri gerçekten mutlu ediyor…

Öte yandan Ramazan ayının daha ilk gününde kapımızı çalan komşularımızın iftara hazırladığı yemek ve tatlılardan ikram etmesi bizlere yeniden ‘’ Ev alma, Komşu al’’  dedirtti.


Bodrum’da güzel şeyler oluyor

Bazen hayatta öyle şeyler oluyor ki, bir anda mutlu oluyor insan. ‘’İşte’’ diyor ‘’güzel şeylerde varmış hayatta.’’ Yollarımız sorumluluğunu bilen, duyarlı vicdanlı insanlarla kesişiyor. O insanlar kötü şeylerden uzak güzel işlere imza atıyor..
Bodrum’da yaşıyorsanız bana kalırsa belediyecilik hizmetleri konusunda kaygılanmanıza gerek yok. Çünkü o var. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’tan bahsediyorum.
Neden böyle bir yaklaşım sergiledim. Anlatayım sizde durumu yorumlayın.
Bugün sosyal ağlarda gezinirken Bodrum’da yaşayan bir vatandaşın paylaşımına denk geldim. Türk bükü Mahallesi’nde yaşanan hadisede mahalleye konulan çöp konteynırları rüzgardan olsa gerek kayarak  mukimlerden birinin aracına zarar verir. Vatandaş durumu sosyal medya hesabından paylaşarak yetkilileri göreve davet eder. O esnada Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras,görmezden gelmeden, konuya hassasiyet duyarak bir paylaşımda bulunur. Vatandaşa geçmiş olsun dileklerini ileterek zararın tespit edilip tanzim edileceğini belirtir. Başkan Aras, vatandaşın isteğine kayıtsız kalmayarak ekiplere talimat verir. Geçen kısa bir zamanla birlikte belediye ekipleri sorunu çözer. Mağduriyeti giderilen mahalle sakini sosyal medya hesabından teşekkür dileklerini iletir. Sosyal medya gerçekten bir güç.  Yeterki doğru kullanılsın. Bakın neler çıkıyor ortaya.. Vizontele filminde; Altan Erkekli; ‘’ Buraya gazeteler üç gün sonra gelir.Biz bir havadisi duyup şaşırdığımızda memleketteki insanlar çoktan unutmuş olur.’’ diyor. Şimdilerdeyse yapılan bir paylaşım anlık etkileşim alarak kısa zamanda binlerce insanın görmesini sağlıyor.. İşte bugün yaşanan hadise de onlardan yalnızca biriydi. Gazetecilik yapıyorum sonuçta.. Dikkatimden kaçmadı.. İyiki de kaçmamış. Yoksa işini iyi yapanla yapmayanı nasıl nasıl ayırt edecektim. Elinden gelenin fazlasını yapan, elini taşın altına koyan yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Teşekkürü dilinde pelesenk etmeyen biri olarak bu teşekkürde bir değer buluyorum.
Kalın sağlıcakla..

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum