Sibel Bingöl

Sibel Bingöl

[email protected]

İkra (OKU)!

20 Ekim 2023 - 12:51 - Güncelleme: 20 Ekim 2023 - 23:34

Altın çağın bilimle katledilen çocukları; israil Filistin savaşı tarihe bu satırlarla yazılıyor. 
 
Gelişmiş, çağdaş, medeni, teknolojiyle iç içe çağımız da soykırım yapılıyor.  Bu savaş aslında sadece Filistinde çocukları öldürmüyor, insanlığın da öldüğü bir savaş. Ya da hep yıllarca dinlediğimiz bize aksiyon filmi gibi gelen şeytanilerin yeni dünya düzeni için 15 Temmuzda başlayan kıyamet senaryosunun baş aktörleri, artık figürana gerek duymadan rolünü oynamaya başladı.
 
Dünyanın gözü önünde bir baba çocuklarının parçalarını poşete doldurdu. Bir doktor sedyede parçalanmış bedenlerin kendi oğulları olduğunu gördü, bir anne, param parça bedenine son bir bakıp alnından öptüğü oğluna;  o an dudağından dökülen son sözü: “Hamdolsun” oldu. Hamdolsun. Bütün dünyaya Müslüman bir anne ancak bu kadar güçlü bir mesaj verebilirdi.  
 
Dünya, dünyanın en güçlü para babaları, sınırlarını parasıyla korumaya çalışıp, yaslandığı ABD’siyle sarmaş dolaş güç gösterileriyle kan içen Netanyahu, hastahaneleri bombalayacak kadar aciz, masum insanların üzerine fosfor bombası yağdıracak kadar nefret dolu. Sizin, bu bombalarınız  bu annenin ‘ hamdolsun’ demesi kadar güçlü değil. İnanç. Siz şeytana inandığınız kadar da inançtan korkuyorsunuz. Müslümanlar sizi  birgün  yok edecek Kanlı paralarınız sonunuzu getirecek ve bir gün İsrailoğulları yeryüzünden silinecek sizi bir Müslüman diz çöktürecek işte o gün geldiğinde bugün iki oğlunun parçalanmış bedenine “hamdolsun “ diyen anne Elhamdülillah ” diyecek. Natenyahu,  Türkler ayağa  kalkarsa o zaman korksun. Yeni dünya düzeni İsrailoğullarının böyle bir planı varsa ve bunu kıyameti de suni depremlerle, kimyasal silahlarla; şeytanca, çocukları öldürerek kıyamete başlıyorsa Türklerinde  ‘ TURAN’ hayali var. 
 
Türk; Kıyam, et.
 
Ulu Hakan: “ Türkler; Kıyam,  et!” Derse ve Türkler bir olup ayağa kalkarsa; Binyamin Netanyahu, Joe Biden gibi havaya selam verip durur(!)
Hakan Fidan: “ Filistin meselesi herkesin herkesi aldattığı bir oyuna dönmüş durumda.”  dedi. 
 
Herkes herkesi aldatıyor ve arada çocuklar parçalanıyor. 
 
Öyle çok korkuyorlar ki aslında Kuran’dan, bizim milli birliğimizden… yüz yıl boyunca bizi, kendi değerlerimizden uzaklaştırmak için her yolu denediler. Ne yaparsa yapsınlar bilmedikleri bir şey var; biz bugün kavga ederiz yarın memleket için hepimiz çıplak ayak koşarız. 
 
Yakın bir zamanda Diyarbakır’da bir şölen yapılmıştı ( Türkmenbeyleri 2. Uluslararası  Tarih, Kültür ve Tarım Şöleni Programı) gördük ki Türkler, Türkmen Beyleri, Türk Federasyonları, Konfederasyonları, Türk soyları sadece yurdumuzda değil, dünyanın her yerinde birlik içinde; kültürümüzü, dilimizi, töremizi koruyor. O nedenle yarınlardan güvensiz değiliz. 
 
Dünyaya Medeniyeti Türkler Öğretecek
 
Biriz, beraberiz. Balkanlar’dan , Ortadoğu’ya sırf Türk oldukları için, sırf Müslüman oldukları için yüz yıl boyunca her türlü yaptırımla, eziyetle ve kimliği elinden alınmaya çalışılan Türk soylarını hiç bir zaman kendinden, kültüründen kopartamadınız. Türkler ilk çağlardan beri dünyaya ilk medeniyeti getiren millettir. Hiçbir dönemde insanlık suçu işlemediğimiz için gurur duyduğumuz bir tarihimiz var. Akılcı olup, bilime sarılıp kendi kitabımız Kuran’ı da artık okuyabilmeliyiz. Bu savaşı biz çocuklarımızı koruyarak ve üreterek kazanabiliriz. Sapanla, tüfekle gökyüzünü ele geçirenlerle ve parayla savaşamayız. Atalarımızın dediği gibi “ herkes kendi evinin önünü süpürürse dünya temiz olur” Uyanık olup, içimizdeki hainleri anlayabilmeliyiz. Milli şuurumuzu, birliğimizi, kaynaklarımızı artık daha da güçlendirmeliyiz. 
Yine Atatürk’ü dinlemek ve anlamak zorundayız. Onun stratejilerini bilmek zorundayız.  Biz, altın çağ dediğimiz  bu bilgi çağında paranın insanlıktan daha değerli olmadığını medeniyeti ve kültürü bütün dünyaya öğreten millet olarak bu yüzyıla da altın harflerle adımızı nakış nakış işlemeliyiz. 
 
Deccal Devri Uyarıları 
 
Sosyal medyada yeni dünya düzenini anlatan eski videolar, hani komple teorisi diyip dinlemediğimiz, kulak asmadığımız videolar; neredeyse bütün sayfalar aynı videoları paylaştı. 
 
Savaşanlar İlkel
 
Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed, yeni dünya düzeni için bir öneri getirdiği Tokyo’da gerçekleşen ‘Asya’nın Geleceği” konferansında, ‘her bölgede sorun var’ diyerek, sorunları çatışma ve savaşla çözmeyi planlayan mevcut düzenlerin ilkel olduğunu” vurguladı ve “Dünyadaki genel durumun istikrarlı olmadığını görüyoruz” dedi. 
 
Rusya: “ ABD’nin ikiyüzlülüğüne bir kez daha tanık olduk.” 
 
İsrail-Filistin arasında süren çatışmalar üzerine toplanan Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde Gazze Şeridi’ne insani yardım sağlanması amacıyla “çatışmalara ara verme” çağrısının yer aldığı kararı ABD, veto etti. Rusya’nın BM Daimi Temsilcisi Vassily Nebenzia, ABD’nin kararına “ABD’li meslektaşlarımızın ikiyüzlülüğüne ve çifte standartlarına bir kez daha tanık olduk” ifadeleriyle tepki gösterdi.
 
Kolombiya Cumhurbaşkanı Gustavo Petro. İsrail’e ilk tepkiyi gösteren lider olarak zihnimize kazındı. 
 
En ilgimi çeken konuşmayı sizinle paylaşmak istiyorum. Sanırım kitabı ‘ 
Türkiye’de bu ara en çok okunanlar arasında yerini alacak. Norman G. Finkestein’in “ Bu Kez Çok İleri Gittik” Kitabı. (Bulabilirseniz “ Kudüs Ey Kudüs” (1973) Larry Collins/Dominique Lapierre’nin kitabını okumanızı öneririm.)
 
Prof. Dr. Finkestein; Amerikalı, siyaset bilimci, yazar, aktivist ve akademisyen. Siyonizm, Filistin problemi ve Yahudi Soykırımı konularındaki çalışmalarıyla tanınıp, kaleme aldığı 6 kitabı, 50'den fazla lisana tercüme edilmiş. İnsan Hakları Örgütünün yayımladığı rapordan bahsettiği konuşmasından alıntı yaparak sizinle paylaşmak istiyorum. 
 
İnsanlık Suçu
 
Norman G. Finkestein:” İsrail sadece savaş suçları işlemiyor, insanlığa karşıda suç işliyor. Uluslararası hukuka göre de en iğrenç, en korkunç suçlar. Doğu Kudüs ve Gazze’de hiç bir hakkı yok. Kendilerini savunma hakları da yok. Tek hakları bavullarını toplayıp Filistinden gitmek. Süreç 1948’de bitmedi. İsrail sistematik bir şekilde hırsızlığa hâlâ devam ediyor. Gördüğünüz şey sistematik, metodik hırsızlık. Filistin soygunun mikrokozmosudur.” ( kaynak Anadolu Ajansı YouTube sayfası) İşte bunları dile getiren de Amerika’lı olunca insan durup bir düşünüyor. ABD; PKK, YPG ve İsrail’e açık destek veriyor bu konuda ne düşünüyorsunuz? Diye soran da olmuyor tabi. 
 
Sev, Yaşat, Oku!
 
Ve bana bütün bunları yazdıran, ilham aldığım, Aamir Khan’ın sözü oldu: “ İncil’in ilk emri, SEV. Tevrat’ın, YAŞAT. Kuran’ın OKU. Hristiyan sevmedi, Yahudi yaşatmadı, Müslüman okumuyor.”
 
Bizim için bir uyanış olmasını diliyor ve bu ayetleri yüzyılın aydınlatıcı, düşünür ve yazarı olduğuna inandığım çünkü çok akılcı ve ilimle bağlantılı bir pencere açıyor, Ahmed Hulusi. Kitabı: ‘Allah İlminden Yansımalarla Kuran-ı Kerim Çözümü’
 
Alak Sûresi - (OKU!)
"Euzü Billahi mineş şeytanir racim"
BismillahirRahmanirRahıym
 
1-) Ikra’ Bismi Rabbikellezîy halak;
Yaratan Rabbinin ismi ile (işaret ettiği hakikatin olan kuvveler) ile OKU!
2-) Halekal ‘ İnsane min’ alak; 
İnsanı Alak’tan (kan pıhtısı; genlerden) yarattı.
3-) Ikra’ ve Rabbükel’ Ekrem;
Oku! (Çünkü) Rabbin Ekrem’dir!
4-) Elleziy‘ alleme BilKalem;
O ki, (O Rabbanî özellikleri ve genetiğini) Kalem olarak öğretti (programladı)!
5-) Allemel’ İnsane ma lem ya’lem;
(Yani) insana bilmediğini talim etti.
6-) Kella, innel’ İnsane leyatğa;
Hayır, (iş sanıldığı gibi değil; düşünün)! Muhakkak ki insan (hakikatinden kozalı yaşarsa), elbette azgınlık eder (şehvet peşinde koşar);
7-) En  reâhüstağna;
(Benliğiyle perdelenip) kendini (hakikatten) müstağni gördüğü için.
8-) İnne ila Rabbikerrûca;
Kesinlikle dönüş rabbinedir!
9-) Eraeytelleziy yenha;
Gördün mü o engelleyeni;
10-) Abden izâ sallâ;
Bilfiil salât hâlindeyken bir kulu!
11-) Eraeyte in kâne ‘alelhüda’
Gördün mü (bir düşün)! Ya o hakikati yaşamakta ise?
12-) Ev emere Bittakvâ;
Yahut korunmayı emretti ise!
13-) Eraeyte in kezzebe ve tevellâ;
Bir düşün! Ya (hakikatini) yalanladı ve yüz çevirdi ise?
14-) Elem ya’ lem BiennAllâhe yera;
Bilmez mi ki Allâh kesinlikle görür?
15-) Kellâ, lein lem yentehi lenesfe’ an BinNasiyeh;
Hayır (iş sandığı gibi değil)! Andolsun ki eğer vazgeçmezse, elbette onu alnından (beyninden) şiddetle tutup sürükleriz!
16-) Nasiyetin kâzibetin hatieh;
O yalancı, o hata yapan (bedene, dışa dönük) alnı (beyni)!
17-) Felyed’u nadiyeh;
Haydi, çağırsın meclisini!
18-) Sened’uzZebaniyeh;
Biz de çağıracağız Zebânîleri (ateşin zebûn edici kuvvelerini)!
19-) Kellâ* lâ tutı’ hu vescüd vakterib;
Hayır, sakın (yapma)! Ona uyma; secde et ve yaklaş! (19. âyet secde âyetidir.) Kaynak: “Allah İlminden Yansımalarla Kur’an-ı Kerim Çözümü, Alak Sûresi (96) sayfa 638 ve İsra Sûresi 15.cûz, sayfa 271)
 
İsra Sûresi (15.cûz)
14-) İkra’ Kitabek * kefa Bi nefsikel yevme aleyke Hasiyba;
“ OKU yaşam bilgini ( kitabını )! Bilincin bu aşamada, yaptıklarının sonucunun ne olduğunu görmeye yeterlidir”
 
İyilik ve sevgi dünyayı kurtaracak çünkü iyiliğin ve sevginin olduğu yerde Allah var. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum