Reklam

Güzelbahçe'ye Atık Getirme Merkezi Kuruldu

EGEOLAY/Güzelbahçe Belediyesi 2021 yılının ilk ayında gerekli onayları alınarak faaliyete geçirilmesi planlanan atık getirme merkezini tamamladı ve hizmete koydu.

Güzelbahçe'ye Atık Getirme Merkezi Kuruldu
Editör: Ege Olay
19 Ocak 2021 - 10:54

Sıfır Atık Porjesi kapsamında tüm vatandaşların, dönüştütülebilir atıklarını Atık Getirme Merkezine ulaştırabileceklerini söyleyen Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce,’’ Güzelbahçe Belediyesi olarak Sıfır Atık Projesi kapsamında ‘Atık Getirme Merkezi’ni oluşturduk. Tüm Güzelbahçelilerden daha temiz bir çevre ve gelecek için dönüştürülebilir atıklarını, Güzelbahçe Belediyesi Temizlik İşleri Şantiyesi’ne getirmelerini istiyoruz. Atıkların kaynağında ayrıştırılması ve etkin atık yönetimi ile doğal kaynak kullanımının en aza indirilmesi, çevresel kirlilik yükünün azaltılması ve geri dönüşebilir atıkların  ekonomiye kazandırılması sağlanacak. Vatandaşlarımızdan isteğimiz evsel atıkları geri dönüşüm atıkalrını ayrıştırmaları. Vatandaşlarımız getirdikleri atıkları, Sıfır Atık Projesi kapsamında yetkili firmalara vererek dönüşüm süreci başlayacak. Böylece hem ekonomiye katkı sağlamış hem de çevreyi ve doğayı korumuş olacağız” dedi.

Geri dönüşüm için önemli bir merkez haline gelecek ‘Güzelbahçe Belediyesi Atık Getirme Merkezi’ 14 farklı türde atık merkezde toplanarak bertaraf edilmek veya geri dönüştürülmek üzere ilgili kurum ve kuruluşlara teslim edilecek. Atık Getirme Merkezinin faaliyete geçirilmesi sonrasında vatandaşlar evlerde ve işyerilerinde türlerine göre ayrı biriktirilen atıkları, Güzelbahçe Belediyesi ‘Alo Atık Merkezi’ni arayarak veya kendi imkanlarıyla ‘Atık Getirme Merkezi’ne ulaştırabilirler.

ATIK GETİRME MERKEZİ ADRES:

Atatürk Mahallesİ, 447 sokak No:8  (Belediye Temizlik Şantiyesi)

Alo Atık Hattı : 234 20 20/1214

Atık Merkezine  Kabul edilecek ve edilmeyecek atıklar
 

 AtıkGetirmeMerkezine Kabul EdilecekAtıklar AtıkGetirmeMerkezine Kabul EdilmeyecekAtıklar
1KağıtveKartonlar1MutfakAtıkları
2Plastikler2Park veBahçeAtıkları
3Camlar (kapı,pencerev.bcamlarhariç )3İnşaatveYıkıntıAtıkları
4Metaller4EndüstriyelAtıklar
5Ahşaplar5TıbbiAtıklar
6TekstilEşyaları6PatlayıcıveRadyoaktifAtıklar
7ElektrikliveElektronikEkipmanlar  
8FlorasanLambalarveDiğerCivaiçerenAtıklar  
9KurşunluPiller  
10DiğerPillerveAkümülatörler  
11İlaçlar  
12BitkiselAtıkYağlar  
13ÖmrünüTamamlamışLastikler  
14Evlerdenkaynaklıtehlikeliatıklar  

YORUMLAR

  • 0 Yorum