Foça Belediyesinde 15 Gün Arayla İki Başkan Yardımcısı İstifa Etti

EGEOLAY/İzmir’in Foça İlçesi’nde biri İdari İşlerden diğer İmar’dan sorumlu iki Belediye başkan Yardımcısı görevden ayrıldı. İdari İşlerden sorumlu başkan yardımcısı Göksel Acar emekliliğini isteyerek 15 gün önce izine ayrılırken İmar’dan sorumlu Başkan yardımcısı İsmail Ası’da Devlet Memurları Kanunu’nun tanıdığı hakkı gerekçe göstererek memuriyetten çekildi.

Foça Belediyesinde 15 Gün Arayla İki Başkan Yardımcısı İstifa Etti
Editör: Ege Olay
04 Haziran 2022 - 17:15

Uzun yıllar Foça Belediyesi’nde Yazı İşleri Müdürü ve Foça Kent Konseyi Genel Sekreteri olarak görev yapan Göksel Acar geçtiğimiz yıl Foça Belediye Başkan Yardımcısı olarak atanmıştı. Vatandaşların çalışmaları ve  sorunlara yaklaşımı ile takdirini kazanan Göksel Acar  15 gün önce sürpriz bir kararla emeklilik dilekçesi vermiş ve ardından izine ayrılmıştı. Acar’ın emeklilik süresini 8 yıl kadar aştığı ve bundan sonra ki yaşamını emekli olarak sürdürmek istediği, görevine dönmesi yönündeki ısrarlara olımsuz yaklaştığı öğrenildi.

MEMURİYETTEN ÇEKİLME HAKKINI KULLANDI

Acar’ın emeklilik talebinden 15 gün sonra Foça Belediyesi İmar Müdürü ve İmar’dan sorumlu Belediye Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüten İsmail Ası’nın ayrılma talebi geldi. İsmail Ası’nın emeklilik hizmet süresini doldurmasına rağmen maaş alabilmek için yaş haddini beklemek durumunda  olduğu öğrenildi. Bu nedenle istifa gerekçesini Devlet Memurları Kanunu’nun n 94’ncü maddesinin kendisine tanıdığı hakka dayandırarak memuriyetten çekilme isteği  olarak dilekçelendirdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde de benzer görevler yaparken Foça’ya atanan İsmail Ası’nın dilekçesinin kabul edildiği ve bütün memuriyet görevlerinden ayrıldığı açıklandı.  

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz her iki belediye başkan yardımcısınında taleplerini saygıyla karşıladığını söyledi. Fatih Gürbüz;” Her iki belediye başkan yardımcısına görev ve hizmetlerinden dolayı teşekkür ettik. Her belediyede görevden ayrılan yada  emekliye ayrılanlar olur. Bizde kendilerini istekleri doğrultusunda emekliliğe yada yeni çalışma hayatlarına uğurladık. Hayırlı olsun” dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Rifki Derya
    1 yıl önce
    Bu kadar liyakatsiz egitimsiz cocuk gibi simarik baskanla ben de calismazdim. Cok bile dayanmislar