Emine Bulut'un katil zanlısı hakim karşısında (10 yaşındaki kızı da adliyede)

EGEOLAY/Kamuoyunda infial yaratan Emine Bulut cinayetiyle ilgili davada katil zanlısı Fedai Varan hakim karşısında. Adliyeye gelen Bulut'un 10 yaşındaki kızı, duruşmaya başka bir salondan görüntülü bağlantı sistemiyle katılacak.

Emine Bulut'un katil zanlısı hakim karşısında (10 yaşındaki kızı da adliyede)
Editör: Ege Olay
09 Ekim 2019 - 11:00
Kırıkkale'de 10 yaşındaki kızının yanında eski eşi Emine Bulut'u bıçaklayarak öldüren Fedai Varan'ın(43) duruşması Kırıkkale 1. Ağır Ceza Mahkemesinde başladı.

18 Ağustos'ta 10 yaşındaki kızının yanında eski eşi Emine Bulut'u (38) bir restoranda tartışma sırasında bıçaklayarak öldüren Fedai Varan, "canavarca hisle tasarlayarak öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile yargılanacak.

 

 

Sabah saatlerinde Kırıkkale Adliyesi'ne getirilen Fedai Varan, hakim karşısına çıktı.Duruşmayı çok sayıda ulusal ve uluslararası basın mensubu takip ediyor.

 

 

Kırıkkale Adliyesi çevresinde geniş çaplı güvenlik önlemi alınırken avlusuna basın mensupları ve eylem için bekleyen bir grup vatandaş adliye bahçesine alınmadı.Olay anına tanık olan Emine Bulut'un 10 yaşındaki kızı duruşmaya başka bir salondan görüntülü bağlantı sistemiyle katılacak.

 

 

''SANIĞA EN AĞIR CEZA ÇÖZÜM DEĞİL''Eski eşi Emine Bulut'u bıçaklayarak öldüren Fedai Varan'ın avukatı, “Sanığa en ağır ceza çözüm olmayacaktır. Emine Bulut ölmeden yarım saat önce karakola sığındı ama kolluk kuvvetleri onu koruyamadı” dedi.

Katil zanlısı Fedai Varan'ın hazır bulunduğu duruşmada söz alan avukatı Ersan Ersoy, “Bütün kadınların acısını paylaşıyorum. Biz katılma taleplerinin her şeyden önce karara bağlanmasını istiyoruz. Sanığın sorgusu yapılacak, başta karar verilirse soru sorma hakları var. Duruşma sonuna bırakırsanız soramayacaklar. Katılma talebinde bulunan örgütler bu davaya kadın cinayeti davası demekte, iddia makamı kasten adam öldürme demekte. Bu yargılamanın başında ilk çözmemiz gereken bir durum. Bize göre yargılama yapılan suç kadın cinayeti dosyasıdır. Boşanmış olsalar da aile içi şiddet dosyasıdır. Başka bir ifade ile erkek şiddeti dosyasıdır. Huzurdaki sanık eski eşini, çocuğunun gözünün önünde öldürmüş biri. Sanığa en ağır ceza çözüm olmayacaktır. Emine Bulut ölmeden yarım saat önce karakola sığındı ama kolluk kuvvetleri onu koruyamadı” ifadelerini kullandı.(NTV)

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum