Emeklilerin Bayram İkramiyesini 3 Bin lira Oldu

EGEOLAY/Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Ordu mitingine katılarak bir konuşma yaptı.

Emeklilerin Bayram İkramiyesini 3 Bin lira Oldu
Editör: Ege Olay
16 Şubat 2024 - 19:32

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada;

Merkezi yönetim bütçesini hazırlarken çalışanıyla, esnafıyla, emeklisiyle tüm kesimlerin satın alma güçlerini korumayı hedeflediklerini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “Buna rağmen ortaya çıkan dengesizlikleri ek tedbirlerle düzeltmeye çalışıyoruz. Mesela sadece emeklilerimize yaptığımız tek seferlik 5 bin liralık ödemenin, en düşük emekli maaşının sınırını 10 bin liraya çıkarmanın, maaşlarda yaptığımız yüzde 50’ye ulaşan zam oranlarının bütçeye maliyeti 300 milyar liradan fazladır. Bütçemize ek maliyet getiren bu düzenlemelerle gayemiz emeklilerimize ve çalışanlarımıza biraz nefes aldırabilmektir. Önümüz ramazan, arkası bayram. Emeklilerimizin bayram ikramiyelerinde de bütçe imkânlarını tekrar zorlama pahasına bir artış yapmayı planlıyoruz. Eskiden emeklinin bayram ikramiyesi diye bir geliri yoktu. Bu uygulamayı ilk defa 2018’de biz getirdik. Önce 1000 lira olan bayram ikramiyesini evvela 1100 liraya, sonra 2 bin liraya çıkardık. Önümüzdeki bayramda bu rakamı yüzde 50 artışla 3 bin liraya yükselteceğiz. Ülkemizde emekli maaşı alan, vefat edenlerin hak sahipleriyle birlikte 16 milyon kişi var. Yapılan her bir iyileştirmenin bütçeye maliyetini buna göre düşündüğümüzde karşımızdaki tablo çok daha iyi anlaşılacaktır. Bizim asıl amacımız ekonomide gerçek ve kalıcı refah artışını sağlayacak güçlü bir altyapı kurmaktır. Hayat pahalılığı sorununu çözdüğümüzde diğer alanlarda çok daha hızlı yol alabileceğimiz bir iklime sahibiz.”

İktidara geldikleri ilk dönemlerin büyük ölçüde geçmişin eksikliklerini telafi etmekle geçtiğini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ardından 2023 hedeflerimizde Cumhuriyet’imizin ilk asrını hangi seviyede tamamlamak istediğimizi gösterdik. Şimdi de Türkiye Yüzyılı vizyonumuzla ülkemizi siyasetten ekonomiye, teknolojiden savunmaya her alanda geleceğin dünyasına hazırlıyoruz. İnşallah 31 Mart’ta sizlerin desteğiyle seçilecek belediye başkanlarımız vasıtasıyla hayata geçireceğimiz Türkiye Yüzyılı şehirleri hedefimiz bu vizyonun ayrılmaz bir parçasıdır” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, belediye başkan adaylarını Ordu halkına emanet ettiğini belirterek, “Sizlerden tekrar söz almak istiyorum. Ordu, 31 Mart’ta sandıkları patlatıyor muyuz? Ordu, 31 Mart’ta, Ordu haritasının tamamını Cumhur İttifakı’nın renkleriyle boyuyor muyuz? Hanımlar, 31 Mart’a kadar çalmadık kapı bırakmadan çalışıyor muyuz? Gençler, 31 Mart’a kadar her sokağı, her meydanı heyecanınızla ve gayretinizle şölen yerine çeviriyor muyuz? Ben de Ordu’nun sözünü tutacağını biliyorum, buna inanıyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının ardından AK Parti Ordu ilçe belediye başkan adayları sahneye tek tek çağrılarak vatandaşlara tanıtıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, belediye başkan adaylarıyla vatandaşları selamladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra alana inerek vatandaşlarla sohbet etti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum