Ege Üniversitesinden Taciz Olayı Açıklaması

EGEOLAY/Dün Ege Üniversitesi kampüsü içinde yaşanan taciz olayı ile ilgili Üniversite yönetiminde kamuoyuna açıklama yapıldı .

Ege Üniversitesinden Taciz Olayı Açıklaması

EGEOLAY/Dün Ege Üniversitesi kampüsü içinde yaşanan taciz olayı ile ilgili Üniversite yönetiminde kamuoyuna açıklama yapıldı .

Ege Üniversitesinden Taciz Olayı Açıklaması
15 Ekim 2019 - 12:07

Yapılan Açıklamada;

Ege Üniversitesi yönetimi olarak, üniversitemizde her hangi bir olumsuzluğun yaşanmaması amacıyla göreve geldiğimiz ilk günden itibaren birçok adım attık. Yerleşkemizdeki yaya yoğunluğunun bulunduğu bölgelere, üzerinde kamera sistemi olan “Acil panik butonları” yerleştirdik, gece aydınlatması ve kamera sistemlerimizi yeniledik. Huzur ve güven ortamında eğitim faaliyetlerimizi sürdürmek için güvenlik önlemlerimizi arttırdık, ayrıca yerleşke içinde güvenlik birimlerimize daha kolay ulaşılmasını sağlamak amacıyla 24 saat hizmet veren “5555” hattını uygulamaya aldık. Metruk binaları yıkarken yerleşkedeki kör noktaları görünür kıldık. Tüm bu önlemlerimize rağmen öğrencimizin yaşadığı ve asla kabul edilemez talihsiz olaydan büyük bir üzüntü duymaktayız.
1 DAKİKADA MÜDAHALE EDİLDİ
Olay günü yerleşkemiz içinde bulunan KYK kız öğrenci yurduna, bir akrabasını bırakmak üzere otomobiliyle gelen şüpheli, akrabasının öğrenci kimlik kartını göstermesi üzerine yerleşkeye alınmış, akrabasını yurda bıraktıktan sonra da yerleşkemizden ayrılması gerekirken söz konusu üzücü olay yaşanmıştır. Güvenlik birimlerimize telefonla gelen ihbar üzerine motorize ekiplerimiz, “1 dakika” içinde söz konusu bölgeye giderek şüpheliyi etkisiz hale getirmiştir. Akabinde polise bilgi verilerek şüpheli polis ekiplerine teslim edilmiştir.
EN AĞIR CEZAYI ALMASI İÇİN HUKUKİ SÜRECİN TAKİPÇİSİYİZ
Yargıya intikal eden konuyu yakından takip eden hukuk birimimize, şüphelinin en ağır cezayı alması için ne gerekiyorsa yapılması yönünde talimat verilmiştir. Ayrıca mağdur öğrencimiz ve ailesiyle de görüşülerek her anlamda yanlarında olduğumuz ifade edilmiştir.
Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da öğrencilerimiz ile akademik ve idari personelimizin huzur ve güven ortamında eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürebilmeleri için 24 saat esasına göre güvenlik uygulamalarımızı geliştirerek devam edeceğiz.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum