Bornova 4.Sanayi Sitesi esnafları'ndan Bornova Belediyesi'ne çağrı

EGEOLAY/İzmir'in Bornova ilçesine bağlı 4.sanayi sitesi altyapı sorunu nedeniyle 4 mevsim kan ağlıyor.

Bornova 4.Sanayi Sitesi esnafları'ndan Bornova Belediyesi'ne çağrı
Editör: Ege Olay
21 Kasım 2022 - 16:13
Yağan Yağmur nedeniyle su baskınlarının yaşandığına dikkat çeken 4.sanayi sitesi esnafları konuyu Bornova Belediyesi'ne iletmelerine rağmen belediyenin hala daha konuya hassasiyet duymayıp gereken çalışmayı başlatmadığını söylediler. 
İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğüne bağlı ekiplerin alana gelerek yaşanan su baskınına önlem alıp sorunu çözüme kavuşturacaklarını söylemelerine rağmen henüz bir adım atmadıklarını ifade eden esnaflar ,'' Konu ile ilgili İZSU Bornova subesine dilekce verdik. defalarca başvuru yapılmış olmasına rağmen konu ile yetkili birimlerden dönüş yapilmamistir. Büyükşehir çağrı hattını aradığımızda da bize yasal aşamaların hepsini gerçekleştirdiklerini belirtiyorlar fakat sonuç değişmiyor. 1.5 ay onceydi İZSU'ya bağlı yetkililer gelip mazgallari temizleyip gider borusunun çapını büyütecegiz demişlerdi. 1 haftalık bir süre verdiler, fakat üzerinden kaç ay geçti, hala ses seda yok. Sadece biz değil 4.sanayideki tüm dükkanlar bu sıkıntıyı yaşıyor. Esnafımızın hepsi konuyla ilgili dilekce verip başvuruda bulundu.Bornova Belediyesinin çözüm üretmek yerine günü kurtaran bir anlayışla hareket etmesi bizleri şaşırtıyor.'' dedi
 
Yıllardır yağmur suyu, kanalizasyon gibi altyapı sorunlarının çözüme kavuşmadığını belirten esnaflar, '' Artık kış geldi.Yağmur yağdıkça su baskınları da ortaya çıkıyor. Esnafımız bu konudan oldukça rahatsız .Kaç kere yetkililere söyleyelim anlamadık gitti. Buradan Bornova Belediye Başkanımıza sesleniyoruz.  Rutin belediyecilik hizmetlerini yerine getirme noktasında daha ne kadar bekleyeceksiniz ? İşyerlerimizde altyapı yetersizliğinden kaynaklı su taşmaları iyice sorun olmaya başladı.  Bu sorun geçiktirilecek bir sorun değil. Bir an evvel Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ'un sanayi esnafının sesini duyarak konuya hassasiyet duymasını bekliyoruz.'' dediler.
YORUMLAR

  • 0 Yorum