Başkan İnce koltuğunu minik Egehan'a bıraktı!

EGEOLAY/Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle koltuğunu Egehan Aslan’a bıraktı.

Başkan İnce koltuğunu minik Egehan'a bıraktı!

EGEOLAY/Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle koltuğunu Egehan Aslan’a bıraktı.

Başkan İnce koltuğunu minik Egehan'a bıraktı!
23 Nisan 2019 - 14:48

Başkan Mustafa İnce, bayram nedeniyle makamını Hakkı Oğuz Tabaoğlu İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Egehan Aslan’a bıraktı. Güzelbahçe Belediye Başkalık makamına gelen ve görevi devralan Egehan Aslan, belediye çalışmaları hakkında Başkan Mustafa İnce’den bilgi aldı. 

Belediye Başkanı koltuğunda oturan Egehan Aslan yapılması için bazı talimatlar verdi. Egehan, “ Öncelikle bizlere bu günü armağan eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e minnet ve şükran borçluyuz. Bize bugün koltuğunu veren Mustafa İnce Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bir şehrin geleceği gençler ve çocuklar üzerinden kurulması gerektiği unutulmamalıdır. Bu yüzden eğitim gören çocuklarımıza ve gençlerimize destek verilmelidir. Hakkı Oğuz Tabaoğlu Okulumuz bir dere yatağında üzerinde kurulmuş bu da okulumuzda yaşanacak sel olayında büyük bir felakete yol açabilir bir an önce derenin drenajı yapılması gerekiyor. Yarın basket takımımızın bir maçı olacak arkadaşlarımız için bir servis aracı tahsis edilsin. Sokak hayvanları ile ilgili bir düzenleme yapılsın. Birlikte yaşamayı bilmeliyiz sokak dostlarıyla ama bazıları zarar veriyor onların geçici barına alınmasını istiyorum. Son olarak da okul giriş ve çıkışlarında bir görevlinin trafiği kontrol etmesini istiyoruz. Benim isteklerim bu kadar size ve ekibinize teşekkür ediyorum” dedi.
Verilen talimatları hemen yerine getireceklerini söyleyen Başkan İnce, “Çok güzel tespitlerde bulundunuz. Okulunuz ile ilgili sorunu biliyoruz. Gereken yapılacaktır. Sokak hayvanları ile ilgili 5199 sayılı yasayı uygulamamız gerekiyor onu uyguluyoruz. Okul önlerinde yaşanan trafik sorunu içinde gereken mercilere bilgi vereceğiz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız yarın bu makamların yeni sahipleri olacak. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sizlere armağan ettiği bu bayramın ve ülkemizin kıymetini iyi bilin. Geleceğimiz teminatı sizlersiniz. İnşallah, bir gün bu koltuğun gerçek sahibi olduğunuzda başarılı çalışmalar yapacaksınız ve ülkemize hizmet edeceksiniz“ dedi.
Resmi törende çocuklar eğlendi
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilk töreni Atatürk Mahallesi Cumhuriyet Meydanı’nda yapıldı. Güzelbahçe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çelenk töreninin ardından Güzelbahçe Kaymakamlığı tarafından Amfi Tiyatro’da resmi tören düzenlendi. Okullarda şiir ve kompozisyon dallarında derece alan öğrencilere ödülleri verildi, ardından çeşitli oyunlar ve gösterilerle 23 Nisan coşkusu devam etti.
Güzelbahçe’de 3. Çocuk Şenliği
23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı’nın 99. yılı Güzelbahçe Belediyesi’nin düzenlediği 3. Çocuk Şenliği ile coşkulu bir şekilde kutlandı.
Güzelbahçe Atatürk Kültür Merkezi’nde 3. Çocuk Şenliği düzenlendi. Şenlikte çocuklar şişme kaydıraklarda oynadı, dev maskotlarla,  palyaçolar da çocukları eğlendirdi. Bilgince Koleji üçüncü sınıf öğrencileri “Kalinka” dans gösterisi sergiledi. Güzelbahçe Müzik ve Sanat Merkezi Öğretmen Orkestrası ve Z Kuşaği Rock Grubu konser verdi. Güzelbahçe Spor Eğitmeni Esra Roşan "çocuk zumbası’ gösterisi sundu. 
 Çocuklar için yapılan eğlencede çeşitli atölyeler düzenlendi. Resim Eğitmeni Hülya Sezgin "Çizgi Roman Kahramanları" atölyesi, makrome eğitmeni Gülay Şengüler "düş kapanı" atölyesi, takı tasarım eğitmeni Feride Bostancı "kendi bilekliğini yap" atölyesi, Güzelbahçe Müzik ve Sanat Merkezi resim eğitmeni ile "23 nisan" resim atölyesi ve ritim eğitmeni Nuran Uzun ile çocuklarla "ritim" atölyesi çalışmaları düzenlendi.
Çocuklar ve ailelerine Tire Süt Kooperatifi ayran, Pınar Süt peynir, Boyozköy Fırını ve Alsancak Dostlar Fırını'ndan sıcak boyoz ve REMAX Yarımada Emlak’tan da tavuk-pilav ikramları yapıldı. Ayrıca çocuklar için ödüllü yarışmalar düzenlendi. Çocuklara çeşitli hediyeler dağıtıldı. Şenliğe katılan Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce de çocukların bu eğlencesine ortak oldu, çocuklarla bol bol fotoğraf çekildi ve bayramlarını kutladı. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum