Reklam

AK Partili Kaya: Dertleri vatandaş değil, oy avcılığı yapıyorlar!

EGEOLAY/İnciraltı planlarının tamamlanmasının ardından Balçova Arsa Mağdurları ile geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştiren, ardından belirlenen yol haritası çerçevesinde BAMSES Başkanı ve yöneticileriyle birlikte Çevre ve Şehircilik İzmir İl Müdürlüğünde, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’inmakamında toplantılar gerçekleştiren AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya süreci anlattı.

AK Partili Kaya: Dertleri vatandaş değil, oy avcılığı yapıyorlar!
Editör: Ege Olay
26 Mayıs 2023 - 19:21

SEÇİME ÜÇ GÜN KALA ORTAYA ÇIKIP, HAYALİ PROJELERLE VATANDAŞI KANDIRMAYA ÇALIŞIYORLAR 

Balçova Arsa Mağdurlarının sorunlarının şeffafça ve ortak akıl ile çözüleceğini belirten Kaya, “CHP’nin ihmali ve umursamazlığından kaynaklanan bu sorunu, mağdur vatandaşlarımızla birlikte çözeceğiz. CHP’li Soyer gibi hayal satmayız, mağdurları bir kenara bırakıp bu işten rant elde etmek isteyenlerle yol yürümeyiz. Seçime üç gün kala ortaya çıkıp, hayali projelerle vatandaşı kandırmaya çalışanların ciddiye alınacak yönü yok. Bu sorun çeyrek asırdır var, siz de beş yıldır Büyükşehir Belediye Başkanısınız. Beş senedir neredeydiniz, aklınız yeni mi başınıza geldi! Ama çeyrek asırlık alışkanlığınız var, her seçim öncesi vatandaşa sözler verir seçim sonrası da ortadan kaybolursunuz. Kusura bakmayın, İzmir artık sizi iyi tanıyor. Bu bayat numaralarınızı kimse yutmaz” şeklinde konuştu. 

 

CHP’Lİ SOYER İCRAAT YAPMAZ, SÖZ VERİR ONU DA TUTMAZ! 

Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer’in icraat ile işi olmadığını, söz verip tutmadığını belirten Kaya, “CHP’li Soyer icraat yapmaz. Söz verir, onu da tutmaz. Aynı Kılıçdaroğlu gibi. Soyer’in görev süresi içerisinde başlayıp da bitirdiği bir tane iş yok. Şimdi seçime üç gün kaldı, piyasaya çıktı, sözler veriyor. Bizim bu konuyla ilgili yaptıklarımız ortada. Önce mağdur hemşehrilerimizle geniş katılımlı bir toplantı yaptık, kendilerini tek tek dinledik. Sonra Balçova Arsa Mağdurlarının Sesi Derneği Başkanı Koral Özdemir ve yönetici arkadaşlarla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüzde bir çalışma toplantısı gerçekleştirdik. Son olarak İzmir Valimiz Yavuz Selim Köşger ile birlikte bir toplantı gerçekleştirdik. Biz süreci ciddiyetle takip ederken, Soyer her zamanki ciddiyetsizliğiyle apar topar bir basın toplantısı planladı. Biz bu çalışmaları yapmadan önce çıkıp yapsaydın ya bu toplantıyı, neden şimdi çıktın ortaya! Son beş seçimdir Balçova Arsa Mağdurlarını kandırıyorlar. Her seçim öncesi toplayıp, ‘bu meseleyi çözeceğiz’ diyorlar. Taktik yine aynı, hiç değişmediler. Çünkü vatandaşı kandırmaktan başka bildikleri bir iş, yöntem yok” dedi. 

 

BİZ SÖZ VERMİYORUZ, İCRAAT YAPIYORUZ! 

İzmir’in kronik haline gelmiş sorunlarını teker teker çözdüklerini hatırlatan Kaya, “Stadyumlar meselesini biliyoruz. Davalar, engelleme çabaları, ‘yaptırmayız’ diyenler. Ne oldu, biz bu sorunu çözdük. Göztepe Gürsel Aksel Stadyumu orada, Alsancak orada. Buca Cezaevi’ni yıkalım, kaldıralım dedik, ‘olmaz’ dediler. Yıkılmasın diye dava açtılar. Hayal denileni gerçeğe dönüştürdük, yapılamaz denileni yaptık. Buca Cezaevi’ni yıktık. İnciraltı planlarını yapacağız dedik, ‘olmaz, yapamazsınız’ dediler. Onu da yaptık. Şimdi bir kronik sorunu daha çözelim diyoruz, yine karşımıza geçtiler. Bu hem kronik hem de sosyal bir problem. Burada tapusu olan bin 898, makbuzlular ve makbuzsuzlarla birlikte toplamda 5 bine yakın hemşehrimizin hakkı, hukuku var. Biz bunu koruyacağız, korumak zorundayız. CHP’nin böyle bir derdi olmayabilir, 25 senedir de olmamış. Ama biz dertliyiz. Söz vermiyoruz, icraat yapıyoruz” ifadesinde bulundu. 

 

İNCİRALTI’NDAKİ PROBLEMİ NASIL ÇÖZDÜYSEK, BALÇOVA’YI DA ÇÖZECEĞİZ

Soyer’in meseleye ciddiyetsiz yaklaştığını ve göz boyamaya çalıştığını söyleyen Kaya, “Göz boyamak için ciddiyetsizceyapılan açıklamaların bir kıymeti yok. 5 bin vatandaşımızı, varisleri ve aileleriyle beraber 50 bin kişiyi ilgilendiren bir sorunu konuşuyoruz. Senin 5 bini geçtim, bin tane konut yapacak yerin mi var? Vatandaş bu kadar aldatılır mı? Siyaset böyle olmamalı. Bir vatandaşımız ‘babam burayı sağlığında aldı, vefat etti göremedi, acaba ben görebilecek miyim’ diyor. Bunları Soyer bilmez, o oy avcısı. Oradan acaba üç beş oy alır mıyım, onun peşinde. Biz burayı rezerv alan ilan edeceğiz. Daha sonra Orman ve Hazine yerlerine ilişkin değerlendirme yapıp, bu alanı büyüteceğiz. Tüm vatandaşlarımızın

hakkını ve hukukunu koruyup, CHP’nin eziyetinden kurtaracağız. İnciraltı’ndaki problemi nasıl çözdüysek, burayı da öyle çözeceğiz. Buraya ilişkin bir kanun çıkması gerekiyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın iradesiyle bu çalışmayı yapacağız. Tüm formülleri arsa sahipleriyle birlikte değerlendiriyoruz. Herkesin mutlu olacağı bir çözümü sağlayacağız. Emlak Konut aracılığıyla vatandaşlarımızı bekledikleri sıcak yuvalarına kavuşturabiliriz. Biz düğmeye bastık, süreç başladı. Burada çözüm var, referansta da yapılan işler, icraatlar var. Biz Soyer gibi hayal satmayız” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum