YAŞAM'ın tecrübesi Karabağlar'da büyüyecek

EGEOLAY/Karabağlar Belediye Başkanı Helil Kınay, Muammer Akar Mahallesi’nde gerçekleşen Sağlıklı Yaş Alma Merkezi’nin (YAŞAM) müzik çalışmasına katıldı.

YAŞAM'ın tecrübesi Karabağlar'da büyüyecek
Editör: Ege Olay
18 Nisan 2024 - 10:51
Karabağlar Belediye Başkanı Helil Kınay, Muammer Akar Mahallesi Barış Selçuk Parkı Amfi Tiyatrosu’nda düzenlenen Sağlıklı Yaş Alma Merkezi’nin (YAŞAM) müzik çalışmasına katıldı. Etkinlikte vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Kınay, Karabağlar’da hep birlikte çok değerli çalışmaları ve güzel bir yaşamı birlikte paylaşacaklarını vurgulayarak, “Sizlerin bu deneyimleri bizim diğer dostlarımıza, gençlerimize, çocuklarımıza, kadınlarımıza, emeklilerimize, emekçilerimize ışık tutacak. Tüm bu çalışmaları o anlamda çok değerli buluyorum. Emek en yüce değer. Hayattaki deneyimlerimiz, yaş almışlıklarımız, o yaşları alırken yaşadıklarımız hayatımızdaki en büyük değerler. Bizler Karabağlar’da bu değerlere sahip çıkarak, bunun önemini ve anlamını bilerek tüm bu emeklerimizi herkesle paylaşarak bir 5 yıl geçireceğiz” ifadelerini kullandı.
 
Karabağlar’da güçlerini birleştirecekler
 
Burada gerçekleşen etkinlikte bulunmanın, bu anları büyütmenin ve paylaşmanın çok önemli olduğunu belirten Başkan Kınay, kadın bir belediye başkanı olarak, hep birlikte daha güzel zamanları paylaşmanın, bu alanları çoğaltmanın, herkesin birlikte ve beraber olduğu, hiç ötekileşmenin olamadığı, tam tersine güçlerini birleştirdikleri bir süreci yürüteceklerini ifade etti.
 
Zeytin ağacı dikti
 
Bugün Cumhuriyet’in temel direği Köy Enstitüleri’nin kuruluş yıldönümü olduğunun altını çizen Başkan Kınay, Köy Enstitüleri’nin,  aydınlanmanın öyküsü, eşitliğin öyküsü, herkese fırsat eşitliği yaratan bir süreç olduğunu belirtti. Bu anlayışın Karabağlar’da kent enstitüleri olarak her bir mahallede kendi üzerlerine düşen görevlerle beraber yapacakları çalışmalarla birlikte bahar güneşiyle, baharın umuduyla beraber bahar havasını yaza çevirmek üzere sizlerle bu konularda çalışmalar yapacaklarını söyledi. Konuşmanın ardından vatandaşlarla sohbet eden Başkan Kınay, onlarla birlikte zeytin ağacı dikti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum