"Ülkemize kazandırdığımız demokrasi ve kalkınma altyapısı sayesinde pek çok sınamayı başarıyla verdik"

EGEOLAY/Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Geçtiğimiz 20 yılda, ülkemize kazandırdığımız demokrasi ve kalkınma altyapısı sayesinde pek çok sınamayı başarıyla verdik” dedi.

"Ülkemize kazandırdığımız demokrasi ve kalkınma altyapısı sayesinde pek çok sınamayı başarıyla verdik"
Editör: Ege Olay
11 Mayıs 2022 - 15:52

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katılarak bir konuşma yaptı.

Konuşmasına toplantıya katılanları selamlayarak başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ramazan ayı boyunca 81 ilimizin tamamında teşkilatlarımız tarafından gerçekleştirilen iftar ve sahur programları için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Gündüz başlayıp sabahın ilk ışıklarına kadar süren bu programlar, salgın döneminde mesafeli durmak mecburiyetinde kaldığımız milletimizle yeniden hasret giderme, yeniden kucaklaşma vesilesi oldu. Genel merkezimizle, il ve ilçe teşkilatlarımızla, kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla seferberlik ruhuyla çalıştığımızda milletimizin gönül kapılarının bize açık olduğunu gördük. İnşallah bu tempoyu asla düşürmeden, sürekli yeni araçlar ve yöntemlerle zenginleştirerek çalışmalarımızı 2023 Haziran’ına kadar sürdüreceğiz” diye ekledi.  

“VATAN TOPRAKLARININ HER KARIŞINI ESERLERİMİZLE DONATTIK”

Bu seçimlere, küresel krizlerin dünyadaki yönetim ve ekonomi sistemini kökünden sarstığı bir dönemde girildiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk işareti 2008 küresel finans kriziyle başlayan, salgınla yeni bir merhaleye ulaşan bu büyük sarsıntının, Ukrayna-Rusya savaşıyla güvenlik boyutu da kazandığını belirtti.

Küresel krizin Türkiye’nin önüne, tehditler yanında önemli fırsatlar da çıkardığını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geçtiğimiz 20 yılda, ülkemize kazandırdığımız demokrasi ve kalkınma altyapısı sayesinde pek çok sınamayı başarıyla verdik. Vesayet düzeniyle ve darbe heveslileriyle mücadele ederek millî iradenin üstünlüğünü tartışmasız bir şekilde tesis ettik. Ülkemizin asırlık geri kalmışlığını ortadan kaldıracak eser ve hizmetleri her alana teşmil ederek adım adım hayata geçirdik. Eğitimden sağlığa, ulaşımdan enerjiye, tarımdan spora, tüm dış politika her alanda milletimizin en üst standartlarda hizmet alabileceği imkânları sağladık. Vatan topraklarının her karışını eserlerimizle donattık” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum