Tavuk Dünyası İzmir'deki büyümesine hız verdi

EGEOLAY/Türkiye yeme-içme sektörünün öncülerinden Tavuk Dünyası, stratejik önem verdiği İzmir’deki büyümesine hız kesmeden devam ediyor. İzmir’deki ilk restoranını 2012 yılında açan ve bugün 16 restoran ile yoluna devam eden Tavuk Dünyası, 5 yeni lokasyonda daha İzmirlilerle buluşmaya hazırlanıyor.

Tavuk Dünyası İzmir'deki büyümesine hız verdi
Editör: Ege Olay
25 Kasım 2022 - 14:07
şehrinde 278 restorana ulaşarak 135 milyondan fazla misafiri ağırladık. Tavuk Dünyası olarak yaklaşık 4 bin kişilik bir istihdam yaratıyoruz. 49 cm’lik kocaman tabaklarımızdan basit bir hesap yaparsak, tabaklarımızı uç uca eklediğimizde 67 milyon metre, 67 bin kilometre yapıyor. Bu da dünyanın çevresini tabaklarımızı uç uca ekleyerek 1,7 defa dolaşmak anlamına geliyor” dedi.
Müşteriler memnun
Tavuk Dünyası’nın müşteri memnuniyeti performansı hakkında da bilgiler veren Volkan Mumcu şöyle konuştu, “Büyümeyi kesintisiz kılabilmek, müşteri memnuniyetinin sürekliliğinin sağlanmasından geçiyor. Araştırmalarımızla elde ettiğimiz veriler sonucunda gururla ifade etmek isterim ki, müşteri memnuniyeti seviyemiz yüzde 96’ya ulaşmış durumda. Nokta sayısı bazında Türkiye’nin en büyük tavuk restoran zinciri olmanın, ITQI Üstün Lezzet Ödülü’ne layık görülen lezzetler sunmanın ve yüksek marka bilinirliğine sahip olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu vesileyle en önemli değerimiz olan müşterilerimizle aramızda bu derece kuvvetli bir bağ oluşturmamızı sağlayan lezzetlerimizin yaratıcılarına, tüm restoran çalışanlarımıza, yatırımcılarımıza ve Tavuk Dünyası ailesine teşekkür etmek istiyorum.”
 
Yerel Lezzetleri Önemsiyoruz
Tavuk Dünyası menülerinin yerel lezzetlerle de harmanlandığını vurgulayan Mumcu: “Anadolu eşsiz bir yerel ürün ve lezzet hazinesine sahip. Biz bu hazineyi, bu toprakların bize sunduğu bir değer olarak görüyor ve çok kıymet veriyoruz. Yerel lezzetleri araştırıyor ve Tavuk Dünyası yorumu ile bu lezzetleri menülerimize ekliyoruz. Örneğin Ege Bölgesi’nin özgün otlarından aldığımız ilhamla, şevketi bostan ve kayakoruğunu harmanlayarak hazırladığımız lezzetimiz ‘Egelim’, özgün Türk Mutfağı lezzetlerinden Ali Nazik ile hazırladığımız Ali Nazik Tavuğumuz menümüzün öne çıkan lezzetleri arasında yer alıyor.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum