Sağlıkçılardan Promosyon Tepkisi

EGEOLAY/Sağlık-Sen İzmir 1 ve 2 Nolu Şube Başkanlıkları tarafından yapılan açıklamada, sağlık çalışanlarının promosyonları noktasında ilgili bankanın yaşanan sorunu çözmesi istendi.

Sağlıkçılardan Promosyon Tepkisi
Editör: Ege Olay
16 Kasım 2022 - 11:15
Sağlık çalışanlarının promosyonları ile ilgili olarak Sağlık-Sen İzmir 1 ve 2 Nolu Şube Başkanları daha önce İl Sağlık Müdürü ve ilgili bankanın yetkilerinin de katılımı ile toplantı yapmış, promosyon konusunda görüş bildirmişlerdi. Bunun üzerine banka yetkilileri konuyu kendi aralarında değerlendirip nihai karara varacaklarını belirtmişlerdi. Aradan geçen zamana rağmen ilgili bankadan olumlu bir haber alamadıklarını belirten yetkililer, bankanın ek süre talep ederek oyalama taktiği izlediklerini belirttiler.

Her 2 sendikadan yapılan ortak açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Bilindiği üzere promosyon konusunda süreç ilgili bankanın bizlerden süre isteyerek yeniden teklif verme aşamasında takıldı. Maalesef tüm ısrarlarımıza rağmen banka yetkilileri sağlık çalışanlarını yok saymaya, bizleri oyalamaya ve süreci uzatmaya yönelik bir davranış içerisindedirler. Bizler başta ilgili bankanın Ege Bölge ve İzmir yetkilileri olmak üzere bankanın tüm yetkililerini buradan uyarıyoruz ve bir an önce bu sürecin tamamlanmasını talep ediyoruz. Sağlık Çalışanları olarak gücümüzü ve irademizi sınamaya çalışanlara son uyarımızdır. Teklifin bir an önce verilmemesi halinde banka bölge müdürlüğü önünde toplu olarak Basın açıklaması yapacağımızı bildiriyoruz.”

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ramazan algız
    10 ay önce
    Hadi len oradan siz önce maaşları kiraya suya elektriğe vss yetmediğini birde borç alınarak gece gündüz ot gibi yaşamadan bok temizliğinden tut her şeyi yapıldığını temizlik personelin heksireden fazla maas aldığını verilen 30tl giyim yardimini yemeklerin kötülüğü için uğraşın