Reklam

Sağlık-Sen Oteller 112 Çalışanlarının Ankara'daki Evi Oldu

EGEOLAY/Mart ayında Sağlık-Sen Genel Merkez Yönetiminin aldığı kararla, sendikaya üye olsun veya olmasın Ankara'ya vaka getiren 112 çalışanları, Sağlık-Sen Ulus Otel’de ve Sağlık-Sen Kızılay Otel’de ücretsiz kalabiliyor.

Sağlık-Sen Oteller 112 Çalışanlarının Ankara'daki Evi Oldu
Editör: Ege Olay
11 Haziran 2024 - 12:59
Kararın alındığı günden bu yana Sağlık-Sen Oteller, Ankara’ya vaka getiren 112 çalışanlarının “Evi” oldu. 
 Ülkenin çeşitli noktalarından Ankara vaka getiren 112 çalışanları, vakaya bıraktıktan sonra Sağlık-Sen otellerinde dinlenip, yola güven içeresinde çıkıyor.
Afyonkarahisar ve Mardin’den gelerek otelde konaklayan 112 ekipleri, duydukları memnuniyeti dile getirdi. 
“Sağlık-Sen’in Hizmetlerini Takdir Ediyoruz” 
112 çalışanlarının Sağlık-Sen otellerini ücretsiz olarak kullanmasının büyük bir hizmet olduğunu belirten 112 çalışanı Ömer Beşer, otellerde verilen hizmetin muazzam derecede olduğunu dile getirdi. Otelden ayrılmadan kahvaltı imkanı da sunulduğunu kaydeden Beşer, dönüş yoluna aç çıkmadıklarını, bunun da çok önemli olduğunu kaydetti. Sağlık-Sen’in bu tarz yaptığı hizmetleri takdir ettiklerini ifade eden Beşer, yetkililere teşekkür etti. 
Uzun yoldan geldikten sonra otelin tüm olanaklarından ücretsiz bir şekilde yararlanmanın çok güzel olduğunu kaydeden 112 çalışanı Mustafa Doğan ise “İyi ki Sağlık-Sen var. Bu tarz hizmetleri genelde diğer sendikalarda göremiyoruz” diye konuştu. 
“Önceden Camiye Gidiyorduk” 
112 çalışanı Can Çiçeklitaş da il dışı nakillerde Ankara’ya çok sık hasta getirdiklerini belirterek, Sağlık-Sen otellerden önce kalacak yer konusunda sorun yaşadıklarını belirtti. Çiçeklitaş, “Önceden Ankara’ya hasta getirdiğimiz de yada Ankara’dan hasta almaya geldiğimizde bekleme sürecinde kalacak yer bulamıyorduk. Ya camiye gidiyorduk ya da bir bankta oturup kalıyorduk. Artık Sağlık-Sen otellerinde ücretsiz konaklayabiliyor, dinlenerek yorgunluğumuzu atabiliyoruz. Ayrıca ambulansımızı da koyacak yer arama derdinde de kurtulduk” ifadelerini kullandı. 
Sağlık-Sen’e hizmetlerinden dolayı teşekkür eden 112 çalışanı Mücahit Doğan, Ankara’ya gece veya gündüz il dışı nakiller için geldiklerini ve uzun süreler beklemek zorunda kaldıklarını anlattı. Bu sürelerde Sağlık-Sen otellerden ücretsiz yararlanabildiklerini belirten Doğan, “Hem Ulus Otel’de hem de Kızılay Otel’de kaldım. Gece-gündüz bize hep kapılarını açtılar. Böylelikle nakillerde istirahat etme fırsatı yakaladık” dedi. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum