Sağlık-Sen 1 Nolu Şubede Genel Kurul Heyecanı

EGEOLAY/Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Sağlık-Sen İzmir 1 Nolu Şubesi’nin Temmuz ayında yapılması beklenen Olağan Genel Kurulunda Şube başkanlığı için adaylığını açıklayan Gençer Yılmaz, değişimin kaçınılmaz olduğunu belirterek, “Sağlık-Sen İzmir 1 Nolu Şube’de uzun zamandır devam eden kaos ve tek kişi hegemonyasındaki yönetim şeklinin artık değişmesi gerektiğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Sağlık-Sen 1 Nolu Şubede Genel Kurul Heyecanı
Editör: Ege Olay
11 Mayıs 2022 - 11:09
Sağlık-Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkan Adayı Gençer Yılmaz, adaylığını açıklayarak mevcut yönetim tarafından hakkında ortaya atılan iddialarla ilgili açıklamalarda bulundu. Yılmaz,  “Ben adaylığımı açıkladığım günden bu tarafa kurumdaki görevime yıllık izin alarak ara verdim ve bunu herkese açıkladım. Adaylığımı duyan mesai arkadaşlarım yapılacak seçimde bana destek vermek için tek tek üye olmak istediler. İmzaladıkları üyelik formlarını mevcut şube yönetiminin temsilcisi olan hastane çalışanı H.T. aracılığı ile sendikamız yönetim kurulu üyelerine teslim ettiler. Benim bireysel olarak üyelik başvurularını almak ve sisteme giriş yapma yetkim zaten yoktur. Üyelikler sisteme zaten mevcut yönetim kurulu üyeleri tarafından girilmektedir. Bu durumu en iyi bilen kişi de zaten mevcut başkandır. Usulsüz ve yetkisiz devam ettirmeye çalıştıkları seçim tiyatrosunu gölgelemeye çalışan şube yönetiminin suçlamaları iftira niteliğindedir.
İdarecilik makamını kullanarak sendika üyelikleri yaptığım iddia edilen sendika halihazırda kendisinin başkanlık ettiği sendika değil midir?
Yıllardır üyesi olmaktan gurur duyduğum ve halihazırda şube başkan adayı olduğum Sağlık-Sen’e üye kazandırmamda ne gibi bir sakınca olabilir? Kaldı ki 15 Mayıs sayım sürecinde üyeliklerin kayıtlarını sisteme girmeyip demokratik seçimlere darbe vuran kendileri değil midir?
Zorla üye olduğunu söyleyen bir üye var mıdır?
Başkanlığına aday olduğum bir şubede halihazırda adli süreci haiz usulsüz delege seçimleri hakkında üyelerimizi bilgilendirmek hayatın olağan akışında her aday gibi hakkımdır. Tüm seçim süreçlerinde olduğu gibi adayların seçmenlerle görüşmesinin önüne geçmeye çalışmak, demokrasinin gerçekleşmesindeki hazımsızlıktan ibarettir. Meydana geldiğini iddia ettikleri rahatsızlık, üyelerimizde değil mevcut başkanımızda oluşmuş olacak ki açıklama yapma gereği duymuştur. Seçimlerde kaybettiğini anlayanlar basit yalan ve iftiralar ile itibar suikastı yapmaya çalışmaktadır.
Tüm yaşananları üyelerimiz zaten tüm çıplaklığı ile görmektedir” ifadelerini kullandı.

“İRADE DEĞİŞİMİ İÇİN YOLA ÇIKTIK”

Şahsi menfaat ve hesaplardan uzak bir şekilde yeni bir dönem için yola çıktıklarını vurgulayan Başkan adayı Yılmaz, “Biz sendika şubesinin tüm imkânlarını pervasızca şahsi emellerine alet edenlere karşı mücadelemizi asla bırakmayacağız. Bu şube sahipsiz değildir. Biz bunu dile getirdikçe kendileri saldırganlaşmaya başladılar. Adalet elbet tecelli edecektir. Zaten kendisi ile ilgili hukuki süreç de başlatılmıştır. Biz, mevcut yönetimden Başkan Yardımcıları Halil Yıldırım ve Özgür Karagöz ile birlikte daha şeffaf ve adil bir yönetim anlayışı ile şahsi hesaplardan uzak, maddi, manevi tüm imkânlarıyla üyesine hizmet eden, makamının yetkilerini sadece üyesine hizmet etmek için kullanan, genelden yerele, Sağlık-Sen ailesinin bütün kurumları ile barışık, tek gayesi üyesi olan, bilgiyi, tecrübeyi, liyakati ilke edinmiş, başta sağlık teşkilatımız ve kıymetli yöneticileri olmak üzere kamunun bütün kurumları ile uyum içerisinde çalışan bir ekip ile yola çıktık. Biz Sağlık-Sen İzmir 1 Nolu Şube’de irade değişimi için yola koyulduğumuzu artık ilan etmekte bir sakınca görmüyoruz. Sağlık-Sen İzmir 1 Nolu Şube’de uzun zamandır devam eden kaos ve tek kişi hegamonyasındaki yönetim şeklinin artık değişmesi gerektiğine inanıyoruz. Şubede uzun zamandır devam eden karışıklıklar ve mahkeme süreçlerinde üyelerine ve delegelerine gerçeği tüm çıplaklığıyla anlatmayan ve sürekli zaman kazanmaya çalışan mevcut yönetim anlayışı, Sağlık-Sen üyelerinin tam dört yılını heba etmiştir. Artık değişim kaçınılmazdır.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum