Ressamlar Sergilerini Online Sergiliyor

EGEOLAY/KORONAVİRÜS salgını nedeniyle kültür-sanat etkinliklerine ara verip atölyelerine ve okullara ve eğitim merkezlerine gidemeyen, kendilerini evlerinde izole eden sanatçılar, iptal ettikleri sergiler yerine sanat eserlerini sosyal medyada ve kendilerine ait sitede sanatseverler için paylaştı.

Ressamlar Sergilerini Online Sergiliyor
Editör: Ege Olay
12 Mayıs 2020 - 14:15 - Güncelleme: 12 Mayıs 2020 - 14:29

Evlerinden çıkmayan, takipçilerini de 'Evde Kal' sloganıyla uyaran sanatçılar, 2020 yılı içinde sergilemek üzere tamamen ev ortamında 3d olarak tasarladıkları sanat çalışmalarını sosyal medya hesaplarında, kendilerine ait internet sitelerinde sanatseverlerin beğenisine sunuyor.Sanatçı Halil Sezgin 2020 yılı mayıs içerisine bir organizasyon planlıyordum, virüs nedeni ile planı gerçekleştiremedim. kronik rahatsızlığımdan dolayı evden de çıkamıyordum. Neden sergimizi sanal yapmayalım fikrini hayata geçirdim. Sergimize 70 Birbirinden Değerli yerli yabancı ressam 140 eser ile katıldı.  sosyal medya üzerinden canlı bir açılış gerçekleştirdik. Her zamankinin aksine mavi bir kurdele kestik. (Mavi gökyüzü ve mavi denize hasret) katılımcı olan ve destek olan herkese teşekkür ederim.

2020 yılı içinde sergilemek üzere tasarladıkları sanat çalışmalarını "HAYATIN RENKLERİ" adlı Uluslararası Karma Resim Sergisi'ni sosyal medya hesaplarında, kendilerine ait www.resimcenneti.com/sanalsergi.html internet sitelerinde sanat severlerin beğenisine sunuyor.
YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Mustafa Özkalp Ressam
  8 ay önce
  Bu değerli sanatsal etkinliği haber yapıp geniş kitlelerle danat ve sanatçıyı buluşturduğunuz için ayrıca Corona Salgını günlerinde de sanatçılarımızın özveri ile evde de olsa çalışmalarını halkla ,sanatsevelerle buluşturduğunuz için çok teşekkürler #egeolay.com
 • Halil sezgin
  8 ay önce
  Çok teşekkürler Ege OLAY