Karşıyaka'dan "Canımızı veririz, canlarımızı vermeyiz" haykırışı…

EGEOLAY/İzmir’deki birçok STK’lilerden oluşan bir grup Karşıyaka’da bir araya gelerek “Canımızı veririz canlarımızı vermeyiz” diye haykırdı.

Karşıyaka'dan "Canımızı veririz, canlarımızı vermeyiz" haykırışı…
Editör: Ege Olay
23 Kasım 2022 - 13:53
Sokak hayvanlarının barınaklara hapsedilmesine karşı çıkan İzmirli Hayvan Severler Platformu, Çiğli Kent Konseyi Hayvan Hakları Meclisi ve birçok STK kısırlaştırma ve aşılama konusunda belediyelere çağrıda bulundu, “Canımızı veririz canlarımızı vermeyiz”, "Onlar bizim evlatlarımız yalnız bırakmayacağız" dedi.
Karşıyaka Çarşı'da düzenlenen açıklamada, “Vicdanını kafesleme”, “Özgürlükleri bizim elimizde” ve “Hayvanlara şiddete son” yazılı dövizler taşınarak, “İnsana hayvana yer yüzüne özgürlük” ve “Yaşamak haktır yaşatmak görev” sloganları atıldı.

Belediyeler suçlandı                            
                              

Açıklamada sokak hayvanları başta olmak üzere tüm hayvanlar için Karşıyaka İZBAN havuzu etrafında sevgi çemberi oluşturuldu. Grup adına yapılan açıklamada, bir çocuğun kuduz nedeniyle vefat ettiğini ancak bunun sorumlusunun sokak köpekleri değil, onları aşılamayan, kısırlaştırmayan belediyeler olduğu vurgulandı.
5199 Sayılı kanuna uygun kısırlaştırma yapılmasının şart olduğu ifade edilen açıklamada belediyeler göreve çağrıldı.
İzmirli Hayvan Severler Platformundan Akın Usanmaz “Bu platformu en yakın zamanda Türkiye’de fedarasyona taşıyacaklarını, bugünkü basın açıklamasında canlarımıza destek veren STK lere ve halkımıza çok teşekkür ederiz” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum