Kadınların meslek ve iş heyecanı

EGEOLAY/İzmir İş Kadınları Derneği’nin (İZİKAD) Konak Belediyesi işbirliği, Yaman Tekstil katkısı ve İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün hibe desteği ile hayata geçirdiği “İzmir Birlikte Tasarım ve Üretim Merkezi Projesi” tüm hızıyla sürüyor.

Kadınların meslek ve iş heyecanı
Editör: Ege Olay
03 Nisan 2021 - 11:31
İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Sezgin ve İZİKAD üyeleri Konak Belediyesi Aziziye Semt Merkezi’ni ziyaret ederek proje kapsamında eğitim alan kadınları ziyaret etti.
İZİKAD’ın Konak Belediyesi işbirliği ile hazırladığı ve İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü'nün de 71 bin 415 TL hibe vererek büyük destek verdiği “Birlikte Tasarım ve Üretim Merkezi Projesi”nin uygulandığı Aziziye Semt Merkezi’ni ziyaret ettiklerini söyleyen İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Sezgin, “Kadınlarımızın proje kapsamında yaptıkları çalışmaları ve verilen eğitimleri yerinde inceledik. Son derece kapsamlı ve verimli bir faaliyetin yürütüldüğünü gördük ve bu durumdan büyük memnuniyet duyduk” dedi.

“Projenin etkisi büyük”

Proje boyunca 30 kadına 3 ay boyunca düz dikiş, recme ve overlok makinesi operatörlüğü ve 10 kadına ise 10 günlük tasarım odaklı düşünme seminerleri verildiğini ve atölye çalışmaları yapıldığını belirten Sezgin, “Konak Belediyesi’nin işbirliği ile hayata geçirdiğimiz bu projeye İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün vermiş olduğu hibe desteğinden, Yaman Tekstil’e ise istihdam aşamasında vereceği katkıdan ötürü teşekkür ediyorum. Paydaşımız Konak Belediyesi ile yarattığımız bu projeden gururluyuz. Projenin etkisi büyük ve bunları yerinde görmek bizi ayrıca motive etti” dedi. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum