İZSİAD Başkanı Küçükkurt'tan destek çağrısı ,"Büyük sanayiciye 1 ise küçük esnafa, KOBİ'ye 10 destek şart"

EGEOLAY/İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt, esnaf, küçük işletme ve KOBİ’lerin ülke ekonomisinin can damarı olduğunu belirterek, “Bir destek verilecekse önce onlara verilmeli. Büyük sanayici ve işletmelere 1 destek veriliyorsa bu kesime 10 verilmeli” dedi.

İZSİAD Başkanı Küçükkurt'tan destek çağrısı ,"Büyük sanayiciye 1 ise küçük esnafa, KOBİ'ye 10 destek şart"
Editör: Ege Olay
29 Nisan 2021 - 12:06
Pandemi sürecinden en çok etkilenen kesimin KOBİ olarak adlandırılan işletmeler içindeki küçük işletmelerin, esnaf ve gündelik çalışan insanların olduğunu ifade eden İZSİAD Başkanı Küçükkurt, büyük sanayiciden ziyade bu kesimlere destek verilmesi gerektiğini vurguladı.
 
Pandeminin her kesime hasar verdiğini ancak küçük esnaf, gündelik çalışanlar ve KOBİ’lere kıyasla sanayicide büyük tahribat yapmadığını vurgulayan Küçükkurt, “Şimdi sanayici arkadaşlarım belki bana biraz kızacak ama gerçek bu. Bu pandemi büyük tahribatı ilk önce gündelik çalışanlar, sonra küçük esnaf ve KOBİ’nin küçük işletmelerine yaptı. Dolayısıyla eğer devlet bir destek verecekse KOBİ’ler küçük işletmelere ve esnafa vermesi gerekiyor” dedi. 
 
“Bu ülkenin can damarı küçük esnaftır”
 
Küçük esnaf ve KOBİ’lerin bu ülke ekonomisinin yüzde 95’ini oluşturduğunu hatırlatan Küçükkurt, “Orta ölçekli KOBİ’leri de çıkardığınızda bu ülkenin ekonomisinin yüzde 75’ini küçük esnaf ve işletmeler oluşturuyor. Küçük esnaf biterse bu ülke biter, ekonomimizin can damarı onlar. O sebeple özellikle onları yaşatmamız gerekiyor” dedi.
Esnafın, işletmelerin kiralarını, faturalarını ödeyemediklerini söyleyen Küçükkurt, “Devletin ekonomik durumu da ortada. Herkese, istenildiği ölçüde yetişmesi zor görünüyor. O sebeple biz büyük sanayici ve büyük işletmelere vereceği desteği de bu kesime versin. Biz şuanda pandemi şartlarından etkilensek de çok kötü durumda değiliz, ama o insanlar ciddi anlamda sıkıntıdalar. Bu insanlar evine ekmek götüremiyorlar, bu insanlar gerçekten aç. Açıkça söylüyorum, verilecek tüm desteklerin tamamı onlara verilmeli” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum