Reklam

İzmir'de Mayıs Ayı Spor Ayı Oldu

EGEOLAY/İzmir Valiliği himayesinde, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen; 17. Yarımada Spor Oyunları, Küçük Menderes Havzası Spor Oyunları ve Kuzey Ege Spor Oyunları ile İzmir’de mayıs ayı, nefes kesen spor müsabakalarına sahne oldu.

İzmir'de Mayıs Ayı Spor Ayı Oldu
Editör: Ege Olay
31 Mayıs 2024 - 16:15
17. Yarımada Spor Oyunları 6 Gün Sürdü
Çeşme ilçesi ev sahipliğinde 6 – 11 Mayıs 2024 tarihleri arasında 15 branşta düzenlenen 17. Yarımada Spor Oyunları; Çeşme, Urla, Karaburun, Seferihisar, Selçuk, Narlıdere, Menderes, Güzelbahçe ve Balçova olmak üzere toplam 9 ilçeden sporcuları karşı karşıya getirdi. Yarımada Spor Oyunları’nda, badminton, basketbol 3 x 3, bocce, dart, futbol, kros, masa tenisi, mini voleybol, oryantiring, plaj voleybolu, satranç, taekwondo (kyorugi), tenis, yelken ve yüzme (açık su) branşlarında yaklaşık bin 200 sporcu kıyasıya mücadele etti.
Küçük Menderes Havzası Spor Oyunlarının İlki Büyük İlgi Gördü
İlk kez düzenlenen Küçük Menderes Havzası Spor Oyunları ise, Ödemiş Kaymakamlığı, Ödemiş Belediyesi ve Ödemiş Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ev sahipliğinde 13-18 Mayıs tarihlerinde, Beydağ, Bayındır, Kemalpaşa, Kiraz, Tire ve Torbalı ilçelerinden bin 380 sporcunun katılımlarıyla gerçekleştirildi.
Toplam 532 müsabakanın yapıldığı organizasyonda sporcular, 12 farklı branşta mücadele etti. İlçeler arasında dayanışmayı ve spor kültürünü geliştirmeyi amaçlayan oyunlar, katılımcılardan büyük ilgi gördü. Sporcuların kıyasıya rekabet ettiği müsabakalar, renkli görüntülere sahne oldu. Etkinlik sonunda dereceye giren sporculara ödülleri düzenlenen törenle takdim edildi.
Kuzey Ege Spor Oyunları 6 İlçeyi Sporla Buluşturdu
Aliağa’da bu yıl ilk kez düzenlenen “1. Kuzey Ege Spor Oyunları” ilçede büyük heyecan ve ilgiyle karşılandı. 20-25 Mayıs tarihlerinde 6 ilçeden yaklaşık bin 400 yarışmacı sporcunun katılımı ile futboldan masa tenisine, mini voleyboldan tenise, plaj voleybolundan yelkene, basketboldan yüzmeye toplam 12 branşta düzenlenen oyunlarda tüm sporcular, fair-play ruhunu yansıtarak azim ve kararlılıkla performanslarını sergiledi. Büyük tutku ve heyecana sahne olan Kuzey Ege Spor Oyunları, bölgenin spor kültürünü ve birliğini pekiştirdi.
Tüm oyunların sonunda, dereceye giren sporcular, görkemli ve yoğun katılımlı ödül törenleri ile protokol tarafından ödüllendirildi.
İzmir Valiliği ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün, İzmirlilerin spor tutkusuna yakışan spor oyunlarını, bundan sonraki yıllarda da zengin içerikle ve daha çok sporcuyu dahil ederek devam ettireceği bildirildi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum