EÜ Diş Hekimliği Fakültesi Karşıyaka Diş Polikliniği ilk yılında 9 bin 960 hastaya hizmet verdi

EGEOLAY/Karşıyaka Suat Cemile Balcıoğlu Yerleşkesi’nde Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde açılan Diş Polikliniği, kuruluşunun birinci yılında 9 bin 960 hastaya poliklinik hizmeti verdi. Türkiye’nin ilk diş hekimliği fakültelerinden olan Ege Üniversitesi (EÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, bilgi birikimini; nitelikli akademisyenleri, son teknoloji cihaz ve tedavi sistemleri ile bölge insanın hizmetine sunmayı sürdürüyor.

EÜ Diş Hekimliği Fakültesi Karşıyaka Diş Polikliniği ilk yılında 9 bin 960 hastaya hizmet verdi
Editör: Ege Olay
07 Nisan 2022 - 14:21 - Güncelleme: 07 Nisan 2022 - 15:04

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “ Ege Bölgesinin sağlık üssü olan Ege Üniversitesi, diş sağlığı ve hastalıklarının tedavisinde de dünyanın ve Avrupa’nın en gelişmiş ülkeleri standartlarında hizmet veriyor.  Karşıyaka’da hizmete açtığımız Diş Hekimliği Fakültesi Suat Cemile Yerleşkesi Kliniğimiz de toplumla buluşmanın en yoğun biçimde yaşandığı birimlerimizden birisi oldu. Bir yıl önce, ağız diş sağlığı hizmetlerine başlayan kliniğimiz birinci yılını başarı ile tamamladı. Pandemiye rağmen tanı ve tedavi hizmetlerini aralıksız olarak sürdüren kliniğimiz, yürüttüğü sağlık hizmetleriyle şehrimizi en kalabalık lokasyonlarının birinde diş sağlığı ve hastalıkları tedavisinde büyük bir boşluğu doldurarak bölgemizin önemli bir sağlık ihtiyacını karşıladı. Bu süreçte 9 bin 960 kişi muayene edilerek toplam 7 bin 622 radyografi çekilip tedavi işlemleri yürütüldü. Dolgudan diş çekimine, kanal tedavisinden proteze kadar geniş bir yelpazede tedavi imkânı sunan polikliniğimiz, en son teknolojilerle ve tıbbi cihazlarla hastalara özel ve konforlu sağlık hizmeti sundu. Ege Üniversitesinin sağlıktaki yetkinliğini ve bilgi birikimini Karşıyaka halkıyla buluşturmasından duyduğum mutluluğu ifade etmek isterim. Ağız ve diş sağlığı hizmetlerini büyük bir özveriyle sürdüren kliniğimiz bundan sonra da hedeflerimiz doğrultusunda ağız diş sağlığı tedavisi vermeye devam edecek. Üniversite olarak kaliteli sağlık hizmetlerinin bölgedeki ilk adresi olmayı sürdüreceğiz. Bu vesileyle bir kez daha bugüne kadar bölge halkına sundukları kaliteli ağız ve diş sağlığı hizmetlerinden dolayı Fakültemizin akademik ve idari personeline teşekkür ediyorum” dedi.

“Ağız ve diş sağlığı hizmetleri alanına öncülük etmeyi sürdüreceğiz”

Diş Hekimliği Fakültesi Suat Cemile Yerleşkesi Kliniğinin bir yıldır bölge insanına kaliteli ağız ve diş sağlığı tedavisi verdiğini söyleyen Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazan Ersin, ağız ve diş sağlığı hizmetleri alanında fakülte olarak öncülük etmeyi sürdüreceklerini söyledi. Prof. Dr. Nazan Ersin, “Nisan 2021 tarihinde ağız diş sağlığı hizmetlerine başlayan Suat Cemile Yerleşkesi kliniğimiz birinci yılını başarı ile tamamladı. Toplum sağlığını korumak ve geliştirmek hedefiyle poliklinik hizmeti vermeye başlayan Diş Polikliniğimiz; dolgu, kanal tedavisi, diş çekimi, protez, çocuk hastada diş tedavisi, röntgen ve benzeri hizmetler verdi.  Ağız ve diş sağlığı hizmetlerine öncülük etme görevi bulunan Fakültemizin, ana hizmet binasına uzak bir bölgede yöre halkına hizmet vermesi için Rektörlüğümüz ve Dekanlığımızca yoğun ve özverili çalışmalar gerçekleştirildi. Değerli desteklerinden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak hocamıza ve özverili çalışmalarından dolayı Diş Hekimliği Fakültesi akademik ve idari çalışanlarına çok teşekkür ederim” diye konuştu.

“Pandemi süresince kesintisiz hizmet verdik”

Karşıyaka Suat Cemile Balcıoğlu Yerleşkesi Diş Polikliniği Koordinatörü Klinik Bilimleri Bölümü Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Sonugelen, “ Polikliniğimizde, çağdaş bir yaklaşımla, 9 ayrı odada, adeta özel muayenehane gibi hizmetimizi sürdürüyoruz. Pandemi süresince gerekli önlemleri alarak çalışmalarımızı devam ettirdik.  Kuruluşumuzun birinci yılında 9 bin 960 kişi muayene edildi. Toplam 7 bin 622 radyografi çekilerek yapılacak tedavi işlemleri saptandı. Yaklaşık 105 ayrı tedavi kodu ile tanımlanan işlemler kayıt altına alındı. 38’i gömük 2 bin 738 diş çekimi, 3 bin 545 dolgu, 489 kanal tedavisi yapıldı. Diş eksikliği bulunan bireylere 202 adet bölümlü hareketli, 124 adet tam protez yapıldı, bin 357 adet de sabit kron uygulandı” dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum