Doğan Prepol'un Şiir Kitabı "Kökler" Raflarda Yerini Aldı

EGEOLAY/Halkizbiz haber portalının imtiyaz sahibi, İzmirli gazeteci Doğan Prepol’un şiirlerinin yer aldığı, “Kökler” başlıklı ilk şiir kitabı raflarda yerini aldı. Yakın Kitapevi’den çıkan kitap ayrıca internet sitlerinden de satışa sunuldu.

Doğan Prepol'un Şiir Kitabı "Kökler" Raflarda Yerini Aldı
Editör: Ege Olay
28 Ağustos 2023 - 12:32
Şiir kitabının adını Kökler koymasının nedenini açıklayan Doğan Prepol, “Her insanın hayatında olmasını çok arzu ettiği bazı kişiler vardır, benim de hayatımda her zaman baba figürü olmasını isterdim fakat olmadı. Çok erken yaşta kaybettim babacığımı” dedi.
Uzun yıllardır şiir yazdığını, ancak kafasında şiir kitabı düşüncesi olmadığını belirten Doğan Prepol şöyle konuştu:
“Benim kitap çıkarma düşüncem yoktu, yazdıklarımı zaman zaman sosyal medyada paylaşıyordum. Sevgili dostum gazeteci Murat Adıtatar yazdıklarımın hepsini benden istedi. Bir süre sonra ‘Güzel şeyler yazmışsın, bunları kitap olarak çıkarmanı ve ailene güzel bir miras bırakmanı isterim,’ diye destek verince ve Kökler ortaya çıktı. Ben şair değilim, kalbimin ve ruhumun sesinin dışa vurumu aslında bu yazdıklarım. Hiçbir kalıba bağlı yazmadım. Yazdığım şiirimsi yazılarda yaşanmışlıklar var, baba sevgisi var, yorgunluklar var, özlem var, sevgi var. Babamın çocukken Yugoslavya’dan Türkiye’ye nasıl geldiğini Türkiye’de neler yaşadığını duyduklarımdan yola çıkarak kısa da olsa yazmaya çalıştım. Kaç kişi bilebilir ki? Hiç babasını görmemenin ne olduğunu ben bunu iyi biliyorum. Ben bebekken babam genç yaşta ölmüş annem ve dört çocuk ortada kalmış, bu hayat mücadelesini anlatmaya çalıştım, dilim döndüğünce yazdığım şiirimsi yazılarda. İnanıyorum ki okuyan arkadaşımız kendinde veya çevresinde bu yazdıklarımı veya benzerlerini görecek. Yine söylüyorum ben şair değilim fakat kalbimin ve ruhumun dışa vurumuyum.”
 

YORUMLAR

  • 2 Yorum