Devlet Korumasındaki Gençler Kamuya Atanacak

EGEOLAY/Devlet korumasında yetişen gençler, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilecek. Hak sahibi toplam 1041 genç, tercih işlemlerini bugünden itibaren 16 Aralık’a kadar yapabilecek

Devlet Korumasındaki Gençler Kamuya Atanacak
Editör: Ege Olay
06 Aralık 2022 - 13:16
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının kuruluşlarında yetişmiş gençler kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilecek. Hak sahibi 1041 kişi tercih işlemlerini 6-16 Aralık’ta www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden yapabilecek. Hak sahiplerinin işlemlerini gerçekleştirebilmek için E-Devlet Kapısı’na giriş şifresine sahip olması gerekiyor. Daha önce bu şifreyi edinen hak sahiplerinin yeniden şifre almalarına gerek bulunmuyor. E-Devlet Kapısı giriş şifresi bulunmayanlar PTT şubelerinden şifre alabilecek.
 
Hak sahipleri tercih kılavuzuna Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının internet sayfasından veya www.turkiye.gov.tr adresinden ulaşabilecek.
 
Bakanlık, devlet korumasında yetişmiş gençleri 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu uyarınca kamuda istihdam ediyor. Bu kapsamda yılda üç kez mayıs, eylül ve aralık aylarında kamu kurum ve kuruluşlarına atama yapılıyor.
 
2022 yılının son atamasının bu ay sonunda gerçekleştirilmesi planlanıyor.
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • YENİCE
    2 ay önce
    Geçen hafta Kimliklerimizin değişimi için fotoğrahanede Ailemizin 5 kişi Biometrik fotoğrafa 375 tl para ödedim. Kızım ınstegramda site bulmuş ismi ''DİJİTALABC'' evde Cep Telefonunuz ile çekdiğiniz fotoğrafınızı dijital biometrik yaparak 10 tl ye gönderiyormuş. Fotoğrafcı 1 adet 10x15 baskıyı 5 tl ye basıyor. Kıssa hesap 50 tl 25 tl=75 tl nerde bizim 300 tl. Derler ya ben yandım siz yanmayın. Derim ki İnsanlara yardımcı olmak için bu bilgiyi yayalım ben üzerime düşen görevi yapayım gerisi size kalmış...