CHP İzmir’de 30 ilçe başkanından Yücel’e destek

EGEOLAY/CHP İzmir’de il kongresine sayılı günler kala 30 ilçe başkanı açıklama yaparak için mevcut İl Başkanı Deniz Yücel’e desteklerini açıkladı.

CHP İzmir’de 30 ilçe başkanından Yücel’e destek

EGEOLAY/CHP İzmir’de il kongresine sayılı günler kala 30 ilçe başkanı açıklama yaparak için mevcut İl Başkanı Deniz Yücel’e desteklerini açıkladı.

CHP İzmir’de 30 ilçe başkanından Yücel’e destek
04 Şubat 2020 - 13:33
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Örgütü’nde gözler 8 Şubat tarihinde yapılacak il kongresine çevrildi. Kongrede aday olup olmayacağını henüz açıklamayan mevcut İl Başkanı  Deniz Yücel’e, 30 ilçe başkanın ortak bir deklarasyon yayınlayarak kongrede destek verdiklerini açıkladı. Ortak bildiriyi okuyan Bornova İlçe Başkanı Ertürk Çapın, “Genel Başkanımızın kongrelerimize istinaden ifade ettiği uzlaşı ve beraberlik mesajına katkı sunarak ilçelerimizde elde ettiğimiz birikimi il kongremize de yansıtmak istiyoruz” dedi. 

BU SÜREÇTE HATA YAPMA LÜKSÜMÜZÜN OLMADIĞININ FARKINDAYIZ

Çapın  şunları ifade etti: 
Partimizin son seçimlerde İzmir’de elde ettiği başarı da şüphesiz ki, Cumhuriyet Halk Partisi örgütlerinin emeğiyle birlikte; genel merkez yönetiminin ve ilçe başkanlarının da uyumlu çalışabilmesiyle mümkün olmuştur. İzmir, bu zorlu süreçte oy oranını artırarak yükselen bir grafik çizmiştir. Süreci eksiksiz bir şekilde, doğru planlayarak yöneten, genel merkez ve ilçe başkanlarıyla eşgüdüm ve uyum içinde yürüten değerli İzmir İl Başkanımız Sayın Deniz Yücel bu başarının baş aktörüdür. Seçim süreçleri dışında örgütü birleştiren ve bütünleştiren Sayın Deniz Yücel’in siyasette gençliği, enerjisi ve İl Başkanlığı sürecinde elde ettiği tecrübesiyle aynı uyum ve birliktelik duygusuyla partimize katkı sunmaya devam edeceğine inanıyoruz. İktidara yakın olduğumuz bu süreçte hata yapma lüksümüzün olmadığının farkındayız. Siyasal meşruiyetin temelini halktan alan, Türkiye Cumhuriyeti’ni kurma ve ülkemizin en köklü partisi olma gibi sahip olduğu ayrıcalıklı tarihsel mirasıyla, sosyal demokrasinin evrensel ilkelerini de benimseyen partimizi iktidara taşıyacak olan her bir gönüllü nefer, her zaman olduğundan daha çok çalışmalı, adalete ve hukuka daha çok sahip çıkmalı, demokrasiye daha çok sarılmalıdır.

BİRLİKTELİĞİMİZ ANADOLU’NUN DÖRT BİR YANINA YAYILACAK 

Genel Başkanımızın kongrelerimize istinaden ifade ettiği uzlaşı ve beraberlik mesajına katkı sunarak ilçelerimizde elde ettiğimiz birikimi il kongremize de yansıtmak istiyoruz. Biliyoruz ki Türkiye’nin dört bir yanında uzlaşı, birlik ve beraberlik içinde gerçekleşecek güçlü il kongreleri, güçlü bir kurultay gerçekleştirmemizi sağlayacaktır. Güçlü bir kurultayın ise Cumhuriyet Halk Partisinin güçlü bir iktidar kurma çabalarına katkı sunacağı açıktır. Bu salonda bulunan ve İzmir’in tüm ilçelerini temsil eden ilçe başkanları olarak bizler, delegasyonlarımızla birlikte bir ve bütün olarak 8 Şubat Cumartesi günü gerçekleşecek 37. Olağan İzmir İl Kongremizde, Sayın Deniz Yücel’i desteklediğimizi, bu onurlu yolda birlikte yürümekten mutluluk duyacağımızı belirtmek istiyoruz. İzmir’den yaktığımız bu birliktelik meşalesinin kardeşlik türküleriyle birlikte Anadolu’nun dört bir yanına yayılacağına ve iktidar mücadelemize katkı sunacağına inanıyoruz.(Gerçekhaberci)

YORUMLAR

  • 0 Yorum