CHP Çiğli Adayı Onur Emrah Yıldız; "Sevdiğimiz yer; dünyanın en güzel yeridir."

EGEOLAY/Cumhuriyet Halk Partisi’nden Belediye Başkanlığı için yola çıkan Çevre Mühendisi Onur Emrah Yıldız; halk buluşmalarını sürdürüyor. Yıldız’ın mahalle mahalle gerçekleştirdiği buluşmalar yüzler hatta binlerce Çiğlili’nin katılımıyla mitinge dönüşürken; son olarak yaptığı Şirintepe Mahallesi seçim ofisi açılışındaki coşku da görülmeye değerdi.

CHP Çiğli Adayı Onur Emrah Yıldız; "Sevdiğimiz yer; dünyanın en güzel yeridir."
Editör: Ege Olay
27 Şubat 2024 - 10:48
Yıldız; burada yaptığı konuşmada; kalabalığa Vizontele’den bir replikle seslendi; “Filmde Belediye Başkanı Nazmi; çok güzel bir söz söylüyor; insanın gidecek bir yeri olmayınca, orayı seviyor. Biz burayı seversek dünyanın en güzel yeri olur diyor. Biz, dünyanın en güzel yerindeyiz.”

Her buluşmada sevgi seli

CHP Çiğli Belediye Başkan Adayı Onur Emrah Yıldız, Şirintepe Mahallesi Seçim Ofisi açılışını iki bine yakın kişinin katılımıyla gerçekleştirdi. Her buluşmasında sevgi seliyle karşılaşan Yıldız’a meclis üyesi adayları da tam kadro eşlik etti. Sık sık; “Geleceğin umudu, Çiğli’nin Onuru”,”Çiğli seninle gurur duyuyor.” sloganlarının atıldığı açılışta konuşan Yıldız; “ Şimdi burada, sizlerle birlikte dünyanın en güzel yerindeyiz. Emeğin ve direnişin kenti olan bu Çimentepe’deyiz. Bu kardeşinizin boynunun borcudur. Bu mahalleye hizmet, ötelenmeyecek. Sizlerin içinden süzülerek bu noktaya geldim ve söz veriyorum. En sevdiğimiz yer, dünyanın en güzel yeri; artık hizmeti dilenmeyecek. Emaneten gelip gidenlerden olmayacağım. Güzeltepe ve Şirintepe’nin evlerinde olacağım, sizlerle olacağım. İmar, kentsel dönüşüm, yeşil alan, ne sorunumuz varsa, mutlaka çözeceğiz. ” diye konuştu.

Ekonomik kriz kime oy verdiğine bakmıyor

CHP Ciğli Başkan Adayı Yıldız; ziyaretlerindeki izlenimlerini aktararak şunları söyledi; “ Pazar pazar dolaşıyorum; bir dokunup bin ah işitiyorum.  Ekonomik kriz kime oy verdiğine bakmıyor. Hepimizi naçar bıraktılar, pazarlarda patatesin çeyreğine, soğanın çürüğüne mahkûm ettiler.  Ancak, bu böyle gitmez. Ev ev geziyorum. Sayısız, bildik sıkıntılar dinliyorum. Bakın; gençlerimiz evlenip yuva kuramaz hale geldiler. İşsizlik diz boyu. Çocuklarımızın beslenme çantaları boş. Çocukların, gençlerin, annelerin hayallerini gasp ettiler.  Bizim asıl mücadelemiz bu zorluklarla. 31 Mart’ta büyük bir mesaj vermeye hazırsanız; biz de mücadelede daha güçlü adımlar atmaya hazırız.”

Onlar sordu, Yıldız yanıtladı

Sasalı Mahallesi yaşayanlarına verdiği sözü tutarak onlarla yeniden ve bu kez seçim ofisinde buluşan Onur Emrah Yıldız, Yıldız kendisine soru soran vatandaşları tek tek yanıtladı. Yıldız’a burada da CHP İlçe Başkanı Erkan Akar ve meclis üyesi adayları da eşlik etti. Vatandaşların, başta düğün salonu projesi olmak üzere; yol ve ulaşım talepleriyle ilgili açıklama yapan Yıldız; İZSU’nun burada hayata geçirdiği Arıtma Tesisi 4. Faz çalışmalarıyla ilgili de bilgi verdi. Yıldız; “İmardan ilaçlamaya, sosyal tesisten yol ve ulaşım taleplerinize kadar, tüm beklentilerinizi biliyorum.  Ne zaman isterseniz, her sorunuz ve sorununuzda buradayım. Tüm bu sorunları ve eksikleri hızla çözeceğiz.” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum