Bayraklı'da turnuva heyecanı!

EGEOLAY/Kadına yönelik şiddete karşı sporla mücadele eden Bayraklı Belediyesi; Kick -Boks Federasyonu İzmir İl Temsilciliği ile birlikte Yıldız Kadınlar Kick Box Turnuvası düzenledi. “Kadına Şiddete Hayır” sloganıyla düzenlenen turnuvaya onlarca sporcu katıldı, Bayraklı Belediyesinin sporcusu Şeymanur Karçı ikinci oldu. Bayraklı Belediyesi Türkiye Tekvando Federasyonu tarafından düzenlenen kuşak terfi sınavına da ev sahipliği yaptı.

Bayraklı'da turnuva heyecanı!
Editör: Ege Olay
29 Aralık 2021 - 11:22
KADIN SPORCULAR RİNGE ÇIKTI
 
Kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla, Bayraklı Belediyesi ve Kick- Boks Federasyonu İzmir İl Temsilciliği tarafından düzenlenen Yıldız Kadınlar Kick Box Turnuvası’na 7 ilden 23 farklı kulüp ve 74 kadın sporcu katıldı. Centilmence geçen müsabakalar sonunda, Bayraklı Belediyesinin sporcusu Şeymanur Karçı ikincilik elde etti. Ringe çıkan tüm sporcular, kadına yönelik şiddetin bitmesi gerektiğini ifade etti. Bayraklı Belediyesi, Türkiye Tekvando Federasyonu tarafından düzenlenen kuşak terfi sınavına da ev sahipliği yaptı. Ord. Prof. Dr. Ekrem Akurgal Spor Salonu’ndaki etkinliğe 14 ilden 342 sporcu katıldı. Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Tekvando takımından da 19 sporcu siyah kuşak sahibi oldu.
 
 
 
“TÜM SPORCULARIMIZ KAZANDI”
 
Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal “Dünya Çocuk ve Gençlik Kenti vizyonuyla hareket ettiğimiz Bayraklı’da, bu tür sportif etkinliklere imza atmaktan mutluluk duyuyoruz. Hele ki, kadına yönelik şiddete dur demek amacıyla bu etkinliklere imza atmak, işin değerini daha da artırıyor. Bizim gözümüzde tek bir kazanan yok. Bu turnuvalarda kazanan tüm sporcularımızdır. Kadına yönelik şiddete karşı mücadelemiz her alanda devam edecek” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum