Bayan Milli Takımı'nın geniş kadrosu belli oldu

2019 yılında Milli Takımlar Faaliyetleri kapsamında yoğun bir çalışma dönemine girecek olan A Bayan Voleybol Milli Takımı, bu yıl sırasıyla; FIVB Voleybol Milletler Ligi, Olimpiyat...

Bayan Milli Takımı'nın geniş kadrosu belli oldu

2019 yılında Milli Takımlar Faaliyetleri kapsamında yoğun bir çalışma dönemine girecek olan A Bayan Voleybol Milli Takımı, bu yıl sırasıyla; FIVB Voleybol Milletler Ligi, Olimpiyat...

Bayan Milli Takımı'nın geniş kadrosu belli oldu
17 Nisan 2019 - 11:57
Reklam

2019 yılında Milli Takımlar Faaliyetleri kapsamında yoğun bir çalışma dönemine girecek olan A Bayan Voleybol Milli Takımı, bu yıl sırasıyla; FIVB Voleybol Milletler Ligi, Olimpiyat Oyunları Elemeleri ve Avrupa Voleybol Şampiyonası turnuvalarında mücadele edecek.
TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Kurtaran Mumcu, bu yıl içinde A Bayan Milli Takımı'nın önemli turnuvalara katılacağını belirterek, "A Bayan Milli Takımımızı, 2019 yılında yoğun ve zorlu bir maraton bekliyor. FIVB Voleybol Milletler Ligi, Tokyo Olimpiyat Oyunları Elemeleri ve Avrupa Voleybol Şampiyonası gibi 3 tane önemli turnuvaya katılacağız. Bu yoğun maratonda; geniş bir oyuncu havuzuyla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Geçtiğimiz yıl tarihi bir başarıya imza atarak gümüş madalya ile tamamladığımız FIVB Voleybol Milletler Ligi'nde bu yıl da oynayacağımız karşılaşmalarda artılarımıza ve eksilerimize bakıp en iyi sonucu almaya çalışacağız. Çin'in ev sahipliğinde düzenlenecek Olimpiyat Oyunları Elemeleri'nde son olimpiyat şampiyonu Çin'in yanı sıra Almanya ve Çekya ile karşı karşıya geleceğiz. Olimpiyat Oyunları Elemeleri'ndeki hedefimiz ise; Tokyo'daki finallere katılabilmek" diye konuştu.

"ÜLKEMİZİ YİNE GURURLANDIRACAK SONUÇLAR ELDE EDECEKLERİNE İNANIYORUM"
23 Ağustos - 08 Eylül 2019 tarihlerinde Ankara'da ikinci kez ev sahipliği yapacağımız Avrupa Voleybol Şampiyonası'nda güçlü rakiplerle mücadele edeceklerini ifade eden Mumcu, "Son Dünya Şampiyonası'nın finalistleri Sırbistan ve İtalya'nın yanı sıra Rusya ve Hollanda gibi güçlü ve zorlu rakipler ile karşılaşacağız. Hedefimiz, 2003 yılının ardından 16 yıl sonra ev sahipliği yapacağımız Avrupa Voleybol Şampiyonası'nda teknik ekip ve oyuncularımız, bu doğrultuda çalışmalarını sürdürerek ülkemizi ve bizleri yine gururlandıracak sonuçlar elde edeceklerine inanıyorum" dedi.

İLK HEDEF FIVB VOLEYBOL MİLLETLER LİGİ
A Bayan Milli Takımı, 2019 yılındaki ilk sınavını eski adıyla FIVB Dünya Grand Prix olarak bilinen ve bu yıl yenilenen formatıyla 2. kez düzenlenecek FIVB Voleybol Milletler Ligi'nde verecek. FIVB Voleybol Milletler Ligi, toplam 5 ayaktan oluşuyor. 5 hafta boyunca oynanan karşılaşmaların ardından genel sıralamada ilk 5'te yer alan ülkeler ve finallere ev sahipliği yapacak ülke, FIVB Voleybol Milletler Ligi Finalleri'ne katılma hakkı elde edecek. FIVB Voleybol Milletler Ligi Finalleri; 03-07 Temmuz 2019 tarihleri arasında Çin'de düzenlenecek. Milliler, ilk haftada 21-23 Mayıs 2019 tarihlerinde Sırbistan'da (Sırbistan, Hollanda,Güney Kore), ikinci haftada 28-30 Mayıs 2019 tarihlerinde Türkiye'de (Almanya, Rusya, Japonya), üçüncü haftada 4-6 Haziran 2019 tarihlerinde Tayland'da (Tayland, Bulgaristan, Dominik Cum.), dördüncü haftada 11-13 Haziran 2019 tarihlerinde Çin'de (Çin, ABD, Polonya) ve beşinci haftada da 18-20 Haziran 2019 tarihlerinde Türkiye'de (Belçika, İtalya, Brezilya) mücadele edecek.

OLİMPİYAT ELEMELERİNDE MÜCADELE EDECEK
Ay-yıldızlılar, Milletler Ligi'nin ardından ise; 2020 yılında Japonya'nın başkenti Tokyo'da düzenlenecek Olimpiyat Oyunları'na katılacak ülkelerin belirleneceği Kıtalararası Olimpiyat Elemeleri'nde Çin, Almanya ve Çekya ile olimpiyat vizesi için mücadele edecek. 2-4 Ağustos 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek Olimpiyat Elemeleri'nde B Grubu mücadeleleri, Çin'in ev sahipliğinde Ningbo şehrinde oynanacak. Karşılaşmaların ardından gruplarını ilk sırada tamamlayan ülkeler, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'na katılma hakkı elde edecek.

AVRUPA VOLEYBOL ŞAMPİYONASI HEYECANI TÜRKİYE'DE DE YAŞANACAK
23 Ağustos-8 Eylül 2019 tarihlerinde ilk kez dört ülkenin (Türkiye, Polonya, Macaristan, Slovakya) ortaklaşa düzenlenecek 2019 CEV A Bayanlar Avrupa Voleybol Şampiyonası'nda A Bayan Milli Takımımız, A Grubu'nda Sırbistan, Yunanistan, Finlandiya, Fransa ve Bulgaristan ile karşılaşacak. Milliler, grup aşamasındaki müsabakalarını; 23-29 Ağustos 2019 tarihlerinde Ankara TVF Başkent Voleybol Salonu'nda oynayacak. Grup maçlarının ardından gruplarında ilk 4 sırada yer alacak takımlar, adını 8'li Finallere yazdıracak.

MİLLİLERİN A GRUBU'NDAKİ MAÇ PROGRAMI ŞU ŞEKİLDE:
23 Ağustos Cuma
20.00 Türkiye - Yunanistan
24 Ağustos Cumartesi
19.30 Türkiye - Finlandiya
26 Ağustos Pazartesi
19.30 Türkiye - Bulgaristan
28 Ağustos Çarşamba
19.30 Türkiye - Fransa
29 Ağustos Perşembe
19.30 Türkiye - Sırbistan
A Bayan Voleybol Milli Takımı'nın 26 kişilik geniş kadrosu ile idari ve teknik kadrosu ise şu isimlerden oluşuyor:

İDARİ VE TEKNİK KADRO
TVF Milli Takımlar Sorumlusu: Kurtaran Mumcu
Takım Menajeri: Pelin Emniyetli
Başantrenör: Giovanni Guidetti
Yardımcı Antrenörler: Alper Hamurcu, Dehri Can Dehrioğlu, Recep Vatansever
İstatistik Antrenörü : Artun Aksan
Alan Antrenörleri: Saim Pakkan, Ahmet Can Erşimşek
Kondisyoner: Alessandro Bracceschi
Fizyoterapist: Georgi Vasilev Bivolarski
Masör: Murat Beder

MİLLİ TAKIM GENİŞ KADROSU
Pasörler: Naz Aydemir Akyol, Cansu Özbay (VakıfBank), Ezgi Dilik (Eczacıbaşı VitrA), Buse Ünal (Nilüfer Bld.), Elif Şahin (Karayolları)
Smaçörler: Hande Baladın (Galatasaray), Meryem Boz (Galatasaray), Meliha İsmailoğlu (Eczacıbaşı VitrA), Fatma Yıldırım (Fenerbahçe Opet), Ebrar Karakurt (VakıfBank), Neriman Özsoy (Toyota Queensesis), Şeyma Ercan (THY), Melis Durul (Çanakkale Bld.), Gözde Yılmaz (Eczacıbaşı VitrA), Hümay Topaloğlu (Beşiktaş), Cansu Çetin (Galatasaray)
Orta Oyuncular: Eda Erdem Dündar (Fenerbahçe Opet), Beyza Arıcı (Eczacıbaşı VitrA), Zehra Güneş (VakıfBank), Kübra Akman (VakıfBank), Yasemin Güveli (Karayolları), Aslı Kalaç (Galatasaray), Ayçin Akyol (Karayolları)
Liberolar: Hatice Gizem Örge Güner (VakıfBank), Şebnem Simge Aköz (Eczacıbaşı VitrA), Aylin Sarıoğlu (Nilüfer Bld.)
(İHA)
İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum