Azra Akı yüzmede Türkiye Birincisi oldu

EGEOLAY/İzmir’deki Dokuz Eylül Koleji’nde eğitim gören 3 yüzücü; 24-28 ve 29-30 Aralık tarihleri arasında Gaziantep’te yapılan Türkiye Kısa Kulvar Yıldız/Genç/Açık Yaş Şampiyonası ve Milli Takım Seçmesi büyük başarılara imza attı. Yarışmalara Azra Akı, Ege Kaya, Emre Akar ile katılan Dokuz Eylül Koleji biri Türkiye birinciliği olmaz üzere çok sayıda ödülün sahibi oldu. Şampiyonada Azra Akı, 1500 Serbest kategorisinde Türkiye Şampiyonu olurken; 800 Serbest Türkiye 5.

Azra Akı yüzmede Türkiye Birincisi oldu
Editör: Ege Olay
06 Ocak 2022 - 17:27
400 Serbest Türkiye 2. Ve 200 metre Serbest dalında Türkiye 5’nciliğini elde etti.

Ege Kaya; ise 200 Karışık Best Time ve 400 Karışık dallarında Best Time100 Kelebek stilinde ise TOHM Barajı ve Best Time, 200 Kelebek yarışlarında ise Best Time’a imza attı.
Okulun gururlarından biri de Emre Akar oldu. Akar,  50 Serbest Best Time, 100 Serbest Best Time, 50 Kurbağa Best Time, 100 Kurbağa Best Time yaptı.
                               
Har zaman destekliyoruz

Dokuz Eylül Koleji yönetimi, başarılı sporcularını her zaman desteklediklerini belirtirken, şu açıklamayı yaptı:
“Başarılarının seviyesine göre yüzde 100'e varan burs imkanı sağlıyoruz. Amacımız ülkemiz gençlerinin kötü alışkanlıklardan uzak durması ve varsa spor kariyerlerini geliştirmeleri. Bu yüzden ortaokul seviyesinden başlayarak liseye kadar çeşitli branşlarda başarılı olan sporculara burs vermeye devam ediyoruz. BU öğrencilerimizde sağladığımız bu burs imkanını girdikleri yarışlarda çeşitli başarılar elde ederek okullarına kazandırdıkları kupa ve madalyalarla taçlandırdılar. Son olarak Gaziantep'te düzenlenen yüzme yarışmalarında okulumuz öğrencilerinden Azra Akı  1500 metrede Türkiye 1. si  Ege Kaya da  en iyi derecesini yaparak TOHM sporcusu seçilme başarısını gösterdi. Bunu yanında Liselerarası Gençler A Kategorisi Kız Basketbol takımımızda İzmir Şampiyonu olarak bizi gururlandırdı.Almış oldukları başarılarla onlara olan güvenimizi boşa çıkarmadılar.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum