Altınordu'dan Bir İlk Daha !

EGEOLAY/Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Altınordu Futbol Kulübü, futbolcularının daha iyi şekilde yetişebilmesi için Avrupa’nın değişik spor kulüplerinin de kullandığı Yüksek İrtifa Merkezi’ni hizmete açtı.

Altınordu'dan Bir İlk Daha !
Editör: Ege Olay
03 Haziran 2022 - 13:27
Aralık ayı içinde Metin Oktay Yerleşkesi içinde Kriyoterapi Merkezini açan kırmızı-lacivertli kulüp, yine aynı tesiste bu defa Yüksek İrtifa Merkezi’ni oyuncularının hizmetine sundu. Süleyman Atik Futsal Salonu’nun üst katındaki açılışa Oxy-Cat Kurcusu ve Mühendisi Emre Önder’in yanısıra Altınordu A Takım CEO’su Necati Özdeniz, ALFA Kıdemli Genel Kaptanı Sedat Gündoğdu, A Takım Teknik Direktörü Ufuk Kahraman, ALFA Teknik Direktörü Namet Ateş, Kurumsal İletişim Direktörü Can Erbesler’in yanı sıra Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) Teknik Heyeti ve ALFA çalışanları katıldı.
 
ALTINORDU TÜRKİYE’DE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ
 
Oxy-Cat kurucusu ve mühendisi Emre Önder, Türkiye’de bu sistemi yapan ilk firma olduklarını ve Altınordu’nun da bunu kullanan ilk spor kulübü olduğunu vurgulayarak, “Kontrollü atmosfer teknolojisi dünyada farklı sektörlerde kullanılıyor. Bu sistemi kullanan ilk kulüp Altınordu oldu. Bu proje hem benim hem ülkemiz hem de sizin adınıza önemli bir proje oldu. Önemli bir yatırım yapıldı” dedi.
Kurulan sistem sayesinde odadaki yükseklik seviyesinin 8-9 bin metrelere çıktığını dile getiren Önder, “Yapılan ayarlama ile oksijen seviyesini düşürüyoruz. Normal irtifaya dönüldüğü zaman damarlara daha fazla oksijen taşınıyor” diye konuştu.
 
BU SİSTEMİ KULLANAN İLK KULÜP OLMAK ÖNEMLİ
 
Altınordu A Takım CEO’su Mehmet Necati Özdeniz de kulüp olarak yine bir ilki gerçekleştirdiklerini belirterek, şunları ifade etti: “Türkiye’de birçok kulüp olmasına rağmen bu teknolojiyi kullanan ilk kulüp biziz. Başkanımız Seyit Mehmet Özkan’ın önderliğinde kulübümüzün vizyonunu, misyonunu ileriye taşıyacak yatırımlarımız devam ediyor. Bu yatırımların karşılığını vermek için de çalışıyoruz. Bu sistemi kullanan ilk kulüp olmak da önemli. Bu sistemi yapan şirket de Türk firması bizler de sadece bu toprakların çocuklarına forma veren bir kulübüz. İki Türk sinerjisi bir araya geldi. Bunun da meyvelerini yakın zamanda alacağız”dedi.
 
Altınordu Teknik Direktörü Ufuk Kahraman da sezonun ikinci yarısında almış oldukları galibiyetlerde aralık ayında hizmete alınan Kriyoterapi Sistemi’nin faydasına atıfta bulunarak, “Yoğun maç trafiği yaşadığımız dönemde oyuncularımızla beraber Metin Oktay Yerleşkemiz’de yer alan Kriyoterapi Merkezi’nden çok faydalandık ve onun yararını gördük. O günlerde bizim takımımıza inanılmaz katkılarda bulundu. Şu anda Yüksek İrtifa Merkezi devreye alınıyor. Biz de A Takım olarak bu imkanlardan kesinlikle faydalanacağız. Sezon başındaki kamp çalışmalarımızda buraya gelip merkezimizi kullanacağız” diye konuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum