Bozyaka'da kurtlu yemek iddiası

EGEOLAY /Bozyakada kurtlu yemek iddiası.

Bozyaka'da kurtlu yemek iddiası

EGEOLAY /Bozyakada kurtlu yemek iddiası.

Bozyaka'da kurtlu yemek iddiası
16 Nisan 2019 - 20:51

Daha önce personelin yemekten zehirlenmesi ile gündeme gelen İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bugün başka bir skandal daha yaşandığı iddia edildi. 
 
Öğle yemeğinde hastanede görevli bir personelin yediği yemeğin içinde ölü kurtçuk çıkması, hastanede çalışanlar arasında büyük rahatsızılığa neden oldu.
Hastanede çalışan kaynaklardan edinilen bilgiye göre daha önce de benzer olaylar yaşandı. Hastane çalışanları yemeklerde karşılaştıkları bu ve benzeri olumlusuzluklar nedeniyle defalarca şikayette bulundu. Sorumlu Diyetisyen Rana Akçınar'ın daha önce bu ve buna benzer konularla ilgili soruşturma geçirdiği de edinilen bilgiler arasında yer aldı . Hastanede yemeklerin ve yemek firmasının etkin şekilde denetlenmediğini iddia eden çalışanlar, "Yemekte daha önce de böcek-kurt çıktı, defalarca aynı sıkıntı yaşandı. Hastane personeli olup da bu işin başında olanlar gerekli denetlemeyi yapmıyorlar. Hastane idaresine bir çok personel yazılı ve sözlü şikayette bulundu. 2 yıl önce hastanemizden 10'dan fazla kişi yemekten zehirhenmiş ve olay Türkiye'nin gündemine gelmişti. Ancak bu hadise rağmen hala bir iyileşme yok ve bugün bir doktorun yediği yemekten kurtçuk çıkabiliyor. Hastane yönetiminin daha özenli davranması gerekiyor" diyerek tepkilerini dile getirdiler.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum