Yazı Detayı
08 Kasım 2017 - Çarşamba 23:04
 
YÜZLERİNE TÜKÜRMEK GEREK
Yunus Karakaya
yunus.karakaya@yeniasir.com.tr
 
 

Türkiye  Ankara'da 2 gazi ve ailelerine  yapılan akıl almaz saldırıyla  sarsıldı.  Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Tamer Görkem ve Doğan Çiçek tutuklandı, B.Y., O.S., E.K. ve B.Ö. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Şimdi 4 magandaya şerefsiz desek suç  olur mu diye düşünmeden de edemiyorum. Elbette kanunlar bu kendini bilmezlere gereken cezayı verecekti ama asıl olan bunlar bu tür insanların halkın vicdanında mahkum olmasıdır. Türk milleti bunların yüzüne tüküre tükere gerekli cezayı da verecektir.

ORGAN BAĞIŞI

Organ nakli bekleyen hasta sayısı her geçen yıl giderek artıyor. Hastalarla birlikte ailelerinin de yeniden hayata bağlanması ise; ancak organ bağışı ile mümkün olabiliyor.
Ben organlarımı yıllar önce bağışladığım için gönlüm rahat. Sizlere de organlarınızı bağışlamanızı öneririm. Ölünce toprak olacak organlarınızı bağışlayarak bir insana belki hayat bağışlamış olursunuz.
Bu arada organlarını bağışlayan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla ve Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’yı tebrik ediyorum. Bu iki başkanının bu duyarlı davranışları umarım diğer başkanlara da örnek olur.

 

EFSANE KÖPEKLERE MEKAN OLDU

Eski Foça’nın efsanevi Karataş’ını biliyorsunuzdur.
Hani üzerine bir basanın bir daha Foça’dan kopamadığı Karataş’tan bahsediyorum.
Ataol Behramoğlu’nun kaleme aldığı ‘Özlem ve yaz Foça Dörtlükleri’ şiir kitabında
Karataş’a bir kez ayak basan
Foça’dan ayrılamazmış derler
Foça da sizi bırakmaz zaten
Kalbinizle bastıysanız eğer
Şeklinde bahsettiği Karataş, vefasızlıktan mı ? Yoksa ihmalkârlıktan mı bilmiyorum  sokakta yaşayan köpeklerin barınağı olmuş.
Foça Belediyesi’nin ilçenin düşman işgalinden kurtuluş gününde şaşalı bir törenle açtığı Karataş önce Demokrasi Meydanı’na konuldu. 'Karataş Anıt Taşı' birkaç gün sonra nedendir bilinmez yerinden kaldırılarak Restorasyonu tamamlanmaya çalışılan Öğretmen Evi arkasındaki Marsilya Meydanı'na konuldu.
O efsanevi taş kah hemen yanındaki sokak çeşmesinden su doldurmaya gelenlerin bisiklet yada motosikletlerine dayanak olmuş, kah sokakta yaşayan köpeklerin sığınağı olmuş. Bazı zamanlarda ise yorulan vatandaşların soluklanmak için kullandığı oturak olmuş durumda.
Bu aslında  Foça için büyük bir ayıptır.
Karataş’a hak ettiği değeri verin lütfen. Yetkililere sesleniyorum s anıta ve Foça’ya saygınız varsa lütfen Karataş'ı  efsaneye yakışan bir yere taşıyın ve  bir kaide üzerine oturtularak yapılış amacına uygun duruma getirin

 
Etiketler: YÜZLERİNE, TÜKÜRMEK, GEREK,
Haber Yazılımı